PopülerBlockchain

Yakılacak SHIB Miktarı 655 Milyona Ulaştı! Bu Tarihte Yakımın Gerçekleşmesi Bekleniyor!

  • Düzenli olarak SHIB yakımı gerçekleştirilen büyük SHIB brunörlerinden birisi, Mart ayında 140.7 milyon SHIB daha yakmaya hazırlarken, son 24 saatin üzerinde bir süre içerisinde 11.06 milyon token yakıldı.

SHIB ordusunun token yakma kampanyaları son hızıyla devam ederken, büyük bir SHIB yakma ekibinin yakım potasına 140.7 milyon Shiba Inu (SHIB) daha eklendi. Şubat ve Mart ayları için yakımı gerçekleştirilmek üzere potada bulunan SHIB sayısının yarım milyardan fazla olduğu belirtilmişti.

Bunun yanı sıra, son yirmi dört saatten fazla bir süre içerisinde 11 milyondan fazla meme kripto para birimi yakıldı.

Yakım potasına 140.7 milyon SHIB eklendi

Johnson SHIB yakma oyunlarının resmi sayfasını temsil eden @shib_superstore Twitter hesabı, Mart ayında şimdiye kadar, her ayın 15 günü düzenli olarak gerçekleşen yakım için milyarlarca dolar değerinde Shiba Inu hazırladıklarını belirtti.

Hesap tarafından paylaşılan miktar, köpek kripto para birimi ile 140.712.694 SHIB anlamına geliyor. Bunun yanı sıra 1 Mart’ta aynı Twitter hesabı, yakım olayı için 514.503.816 SHIB’lik büyük miktarda kripto para birimi topladıklarını duyurmuştu.

Ancak bu miktarın fiat para birimindeki karşılığı olan 12.806 dolar, kripto para birimi karşılığındaki kadar heyecan verici görünmüyor. İmha edilecek toplam SHIB miktarı, token fiyatının hareketlerine bağlı olarak sürekli değişse de kabaca 655.216.510’a eşittir.

Bununla birlikte, SHIB topluluğu az miktarda da olsa sürekli yakımlar yapmaya devam ediyor. Örneğin bu şirket de reklam gelirlerinin bir kısmını SHIB satın almak için kullanıyor. Platform bu işlemi gerçekleştirmek için gereken kârı, mobil oyunlarından elde ediyor.

24 saatten fazla bir sürede 11.06 milyon SHIB yok oldu

SHIB’i aktif olarak yakan başka bir ekip ve Shiba Inu topluluğunun yakılan SHIB token miktarını takip edebileceği bir izleme platformu olan olan, @shibburn’ün etherscan’dan topladığı verilere göre son 24+ saat içinde ölü adreslere kaydırılan yaklaşık 11.06 milyon token bulunuyordu.

Bu şekilde “yakılan” tokenlar, dolaşımdan kalıcı olarak çıkarılır ve bunun yakın gelecekte fiyatı yukarı çekmesi beklenir.

SHIB holder’larının sayısı neredeyse 200 bin arttı

2021’in sonundan bu yana popülaritesinde büyük bir artış yaşayan en büyük ikinci meme kripto para birimi olan SHIB tutan cüzdanların sayısı 2022’nin başından bu yana neredeyse 200.000 arttı. 2021’in sonlarında 1 milyonluk bir zirveye ulaşan SHIB yatırımcılarının sayısı 1.196.806 holder’a ulaştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu