«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’i, Bitcoin (BTC) ile Çalışan Dijital Bankaya Yarım Milyar Dolarlık Yatırım Gerçekleştirdi

Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’i, Bitcoin (BTC) ile Çalışan Dijital Bankaya Yarım Milyar Dolarlık Yatırım Gerçekleştirdi

lasry

CNBC’nin haberine göre Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’i, Brezilya merkezli dijital banka Nubank’a yarım milyar dolarlık USD yatırımı gerçekleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yatırımın en önemli noktası, Nubank’ın Easynvest aracılık şirketini satın alması ve iki finans firmasının müşterilerine Bitcoin ETF’ine yatırım yapmalarına izin vermeyi planmasıdır.

Nubank ve Easynvest, 2020 sonbaharından bu yana müzakerelere devam ediyor ve satın alma işleminin bu yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Warren Buffett, kripto para topluluğu tarafından bilindiği üzere önde gelen Bitcoin karşıtları arasında yer alıyor. Buffett daha önce yaptığı bir röportajda, Bitcoin’den “fare zehiri” olarak söz etmişti.

Kripto para topluluğunun önemli isimlerinden ve Tron (TRX) Vakfı’nın CEO’su Justin Sun, geçtiğimiz yıl Buffett ile bir yemek yemişti. Bu yemeğin ardından Sun, Buffett’a cüzdanında az miktarda Bitcoin ve Tron barındıran bir akıllı telefon hediye ettiğini Twitter hesabından paylaşmıştı.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *