«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Visa, Yeni Bir Kripto Danışma Birimi Kuruyor

Visa, Yeni Bir Kripto Danışma Birimi Kuruyor

brezilyanin-en-buyuk-yatirim-bankasi-ethereum-fonu-baslatti

Ödeme devi Visa, kripto varlık odaklı yeni danışma birimini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Visa, müşterininin sektörle başa çıkmasına yardımcı olmak amacıyla kripto varlık odaklı yeni bir danışma birimi kuruyor. Visa’nın Avrupa’daki kripto iş lideri Nikola Plecas, konu ile ilgili yaptığı açıklamada birimin sektördeki önemli trendlerin etkisini incelemekten, piyasaya giriş stratejileri geliştirmeye kadar bir dizi tavsiye sunacağını söyledi. Plecas ayrıca bir süredir kripto varlıklar ile ilgilenen şirketlere danışmanlık hizmetleri sattığı ancak artan talebe karşılık olarak birimi resmileştirdiğini ekledi. Hamle ise kripto varlıklar, stablecoinler ve NFT’ler ile nasıl işlem yapılacağına dair rehberlik için artan kurumsal talebin önemli ölçüde arttığı bir dönemde geldi. 

Bilindiği gibi Visa, sektörde oldukça aktif bir şekilde yer alıyor. Şirket, kripto varlık alım satım platformları ve cüzdan şirketlerine ödeme hizmetleri sunmasının yanı sıra geçtiğimiz aylarda büyük bir patlama yaşayan NFT sektörü ile de ilgileniyor. Visa geçtiğimiz haftalarda bir CryptoPunk satın aldığını duyurmuş ve NFT alımlarına sektörü anlamak için devam edeceğini açıklamıştı. 

Kripto Farkındalığı %94

Şirket ayrıca sekiz piyasada altı binden fazla finansal karar vericinin katıldığı bir anketin sonuçlarını da açıkladı. Anket, kripto farkındalığının %94 olduğunu, bu oranın üçte birine yakınının kripto para sahibi olduğu veya kullandığını, bu grubun %62’sinin ise kullanımlarının geçen yıl arttığını ortaya koydu.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *