«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Venezuela’da Kripto Paralar ile Uçak Bileti Alınabilecek

Venezuela’da Kripto Paralar ile Uçak Bileti Alınabilecek

imf-2-scaled-1

Venezuela’da kripto para birimleri kullanarak uçak bileti satın alınabilecek. Venezuela Maiquetía Uluslararası Havalimanı Direktörü Freddy Borges tarafından yapılan açıklamalara göre kurum, havalimanının ödeme sistemine Dash, Bitcoin ve ulusal Petro gibi kripto para birimlerini dahil etmek için çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Venezuela’daki Maiquetía Uluslararası Havalimanı’nın direktörü Freddy Borges tarafından aktarılan ifadelere göre kurum, havalimanında sunulan uçak biletleri ve diğer hizmetler için ödeme olarak kripto paraları alacak şekilde uyarlamaya çalışıyor. Borges konuyla ilgili şunları söyledi:

“Sunacrip ile koordineli olarak havalimanı platformlarında ve ticari faaliyetlerde kripto para ödemeleri için bir düğme etkinleştireceğiz.”

Desteklenecek söz konusu kripto para birimleri arasında Bitcoin, Dash ve ulusal Petro olacağını belirten Borges, gelecekte ülkeye gelebilecek turistlerin alımlarını kolaylaştırmak için bu ödeme yöntemlerini oluşturmanın önemini vurguladı. Turistlerin kullanabileceği bu yeni araçların uygulanmasında havalimanının ilerlemesi gerektiğini söyledi.

Kripto para birimlerinin ödeme yöntemi olarak kullanımı, ulusal kripto para birimi gözlemcisi Sunacrip tarafından düzenlenecek. Maiquetía Uluslararası Havalimanı, 17 farklı uluslararası hedeften yolcu kabul eden, ülkenin en önemli sivil havalimanlarından biri.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *