«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. VanEck ve ProShares, Ethereum (ETH) ETF Teklifini Geri Çekmek İçin Harekete Geçti

VanEck ve ProShares, Ethereum (ETH) ETF Teklifini Geri Çekmek İçin Harekete Geçti

busta

VanEck ve ProShares, dosyalamadan yalnızca birkaç gün sonra Ethereum ETF’i başvurularını aniden geri çekmek için harekete geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, VanEck ve ProShares’in muhtemelen SEC ile bir konferans görüşmesi yaptığını ve bu sırada düzenleyicinin Ethereum ürünlerini reddettiğine inanıyor.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”8b6e0b831cc3bb4e9fd99753-text/javascript”]

Analiste göre SEC’in bu iki Ethereum ETF’i teklifini henüz başlarda reddetmesi Bitcoin ETF’i için iyiye işaret olabilir. Çünkü düzenleyici, “daha gizemli” bir şeye geçmeden önce, bu işe lider kripto varlık ile başlamak isteyebilir.

Ethereum ETF hayalleri şimdilik askıda kalacak gibi görünüyor. Kryptoin, VanEck ve Wisdomtree, fiziksel Ethereum destekli borsa yatırım fonları için hala bekleyen başvurulara sahip. Ancak düzenleyicinin incelemesi gereken 20’den fazla teklif olduğu göz önüne alındığında Ethereum ETF’lerinin şimdilik onay alma şansı son derece az görünüyor.

Bir Cevap Yaz

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *