BitcoinPopüler

Ünlü Yönetici, Makroekonomik Faktörler Işığında Bitcoin Tahmini Paylaştı

SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, makroekonomik faktörlerin Bitcoin’e yarar sağlayacağını ve BTC’nin önümüzdeki aylarda yükselmesine izin vereceğini söyledi. MarketWatch’a verdiği röportajda Scaramucci, ABD’deki tarihi enflasyon oranlarının bir yıl içinde “çok daha iyi” olacağını ekledi.

Hedge fonu emektarı ayrıca, Rusya ile Ukrayna arasındaki mevcut jeopolitik gerilimlerin, Batı’dan Rusya’ya yönelik yaptırımlara atıfta bulunarak, uzun vadede küresel ekonomi üzerinde sınırlı bir etkiye sahip olacağını düşünüyor.

“Bu tür bir ekonomik arızaya sahip toplumda yaşanan acı nedeniyle bu savaşların o kadar uzun sürmeyeceğini tahmin ediyorum…

Zamana zaman hafif yaptırımlar uygulamak başka bir şey, ancak Batı temelde Vladimir Putin ve yakın çevresinin etrafındaki altyapıyı ve zenginliği ortadan kaldırıyor. Bu, Batı demokrasilerinin attığı çok büyük bir adım.”

Scaramucci, savaş devam etse bile etkisinin muhtemelen ilerlemeyi “daha ​​az yıkıcı” hale getireceği görüşünde.

“Bu, Rusya için sonsuza kadar devam eden bir Afganistan durumu olabilir, ancak serbest piyasa sistemi buna uyum sağladığında arz şokları yaratmayacaktır.”

Enflasyon ve jeopolitik gerilimler yatışırken SkyBridge Capital yöneticisi Bitcoin‘in bu gelişmelerden fayda sağlayacağını tahmin ediyor. Scaramucci’ye göre BTC, büyüme potansiyeli nedeniyle yatırımcıları kendine çekiyor.

“Bitcoin’i şu anki durumunda, erken benimsenen bir teknolojik varlık olarak görüyorum… Bitcoin’in sadece El Salvador değil, diğer ülkeler tarafından da zaman içinde yasal para birimi olarak kullanılacağını düşünüyorum.”

Son olarak Scaramucci’ye göre, benimseme oranlarındaki artış, Bitcoin’in önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde 100.000 dolara yükselmesine neden olabilir.

“Bu kripto para birimine yatırım yapmamak veya az yatırım yapmak ciddi bir hata olabilir.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu