«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Ünlü Müzayede Evi Sotheby’s, ‘Sotheby’s Metaverse’ İsimli Bir NFT Platformu Başlattı

Ünlü Müzayede Evi Sotheby’s, ‘Sotheby’s Metaverse’ İsimli Bir NFT Platformu Başlattı

shib-inu

Sanat müzayede evi Sotheby’s, kendi non-fungible token (NFT) platformunu başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

‘Sotheby’s Metaverse’ olarak adlandırılan platform, Sotheby’s ekibinin küratörlüğünde NFT’leri içerecek ve bireylerin ETH, BTC, USDC veya fiat para birimleri kullanarak NFT satın almalarına izin verecek. Müzayede evine göre, gelecekteki özellikler arasında dinamik müzayedeler ve üretken sanat eserlerini mint etme yeteneği yer alacak.

Sotheby’nin yeni NFT platformu, NFT platformları oluşturan ve uyumluluğu sağlayan bir girişim olan Mojito tarafından destekleniyor.

İlk Satışlarda Ünlü İsimlerin Eserleri Yer Alacak

Sotheby’s Metaverse’de gerçekleşecek ilk satışlar, Pranksy, j1mmy.eth ve Paris Hilton gibi 19 koleksiyonerden 53 NFT’den oluşan Natively Digital 1.2: The Collectors’tan geliyor.

Rakip müzayede evi Christie’s gibi, Sotheby’s de bu yıl NFT sanat piyasasına giderek daha fazla dahil oldu. Nisan ayında Pak’ın bir parçasını 17 milyon dolara sattı. O zamandan beri Sotheby’s, diğer NFT sanat projelerinin yanı sıra CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club için müzayedeler düzenledi.

Sotheby’s Orta Avrupa Genel Müdürü Sebastian Fahey, şu ifadeleri kullandı:

“Benim için bu en son pazar yeniliği şimdiye kadarki en temel ve heyecan verici yeniliklerden biri ve Sotheby’s’de uzmanlığımızı ve küratörlüğümüzü dijital olarak yerli nesil için gelişen sanat dünyasına uygulamak için benzersiz bir konumdayız.”

Bir Cevap Yaz

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *