«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Ünlü Analist, Ethereum’un (ETH) Oldukça Düşük Bir Seviyede Yer Aldığına İnanıyor

Ünlü Analist, Ethereum’un (ETH) Oldukça Düşük Bir Seviyede Yer Aldığına İnanıyor

ripple

Ünlü kripto analisti Lark Davis, Ethereum’un (ETH) önümüzdeki yıllarda patlama potansiyeli olduğunu ve bu sebeple şu anda oldukça düşük bir değere sahip olduğunu söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Davis, Ethereum’u PayPal ile karşılaştırarak, Ethereum’un piyasa değeri açısından daha alt seviyede yer almasına rağmen, ödeme devini çoktan geride bıraktığını belirtti.

“PayPal, dünyanın en büyük çevrimiçi ödeme sağlayıcılarından biri. Peki buna rağmen Ethereum nasıl daha önde yer alıyor?

Şu anda PayPal’ın piyasa değeri 344 milyar dolar. Yani Ethereum, PayPal şirketinin değerinden 100 milyar dolar daha az değere sahip. Şimdi ‘Tamam, bu oldukça kötü bir karşılaştırma’ diye düşünebilirsiniz. PayPal, çok büyük bir şirket. Ethereum’dan çok daha fazla iş yapıyor.’

Pekala o zaman önümüzde duran gerçekleri inceleyelim.”

Davis, 2020’de PayPal’ın toplam işlem hacminde 936 milyar doları geçtiğini gösteriyor. Ethereum ile karşılaştırıldığında Davis, PayPal’ın Ethereum’a ayak uyduramadığını söylüyor. Analiste göre en büyük altcoin, yalnızca 2021’in ilk çeyreğinde toplam zincir içerisinde 1,5 trilyon dolarlık işlem gerçekleştirdi.

“Sadece ilk çeyrekte Ethereum, 2020’nin tamamında PayPal’ın yaptığından %50 oranında daha fazla işlem gerçekleştirdi. İnanılmaz. PayPal’ın müşterilerine Bitcoin (BTC) ve Ethereum alım satım imkanı vermesi boşuna değil.

Geleceğin nereye gittiğini görebiliyorlar. Bu sebeple PayPal, müşterilerinin Bitcoin ve Ethereum kullanarak çevrimiçi ortamda bir şeyler için ödeme yapmasına izin vermeye başladılar. Son derece akıllıca bir hareket.”

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *