«
  1. Anasayfa
  2. Piyasa
  3. UMA nedir ve geleceği nasıl? UMA token haber ve gelişmeleri

UMA nedir ve geleceği nasıl? UMA token haber ve gelişmeleri

uma

UMA, Ethereum üzerinde kurulmuş bir protokoldür. UMA protokolü, kullanıcılara istedikleri herhangi bir tokenin fiyatını takip etmelerine yarayacak sentetik tokenler üretme imkanı verir. UMA coin UMA protokolünü yönetmeye ve varlık fiyatları üzerinde oy kullanmaya yarayan bir ERC-20 tokenidir.

UMA coin neden çok kıymetli?

UMA coin kullanıcılara DeFi üzerinde çok geniş yelpazede imkanlar sunuyor.

Örneğin Compound’a bir miktar DAI yükleyebilir ve kredi verebilirsiniz. Buradan yılda belirli bir miktar faiz geliriniz olur. Bunu yaparken gerçek aDAI coininizi teminat olarak vermiş oluyorsunuz. UMA kullanırsanız, yalnız aDAI değil istediğiniz herhangi bir tokeni teminat olarak verebilirsiniz.

aDAI tokeninizi sentetik token yapmak için kullanabilirsiniz. Elde edeceğiniz token ile hem aDAI’den gelecek faiz gelirini elde edebilirsiniz hem dilerseniz aynı tokenle altın fiyatlarını takip edebilirsiniz.

UMA coin nedir? Sorusuna daha net cevap verebilmemiz için önce bazı terimleri anlamamız gerekir. Bunun için yazı sonundaki sık sorulan sorular kısmına bakabilirsiniz.

UMA coin yorum analiz

UMA coin alınır mı? Yatırım yapılır mı? İşte merak edilen sorularınızın cevabı, UMA coin yorum bölümümüzde.

UMA coin diğer DeFi coinleri fiyat çizgisini takip ediyor denilebilir. UMA yazının kaleme alındığı saatte 8.43 dolardan işlem görüyor. UMA tüm zamanların rekorunu ise 4 Şubat 2021’de 43.37 dolar ile gördü. UMA’nın son 90 günde gördüğü en yüksek rakam ise 24.38 dolar oldu. 

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *