«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Tron Kurucusu Justin Sun, DTÖ Grenada Büyükelçisi Oldu

Tron Kurucusu Justin Sun, DTÖ Grenada Büyükelçisi Oldu

top-view-wood-blocks-dark-isolated-background-with-free-space-1

Tron kurucusu Justin Sun, Latin Amerika ülkelerinde kriptonun benimsenmesine odaklanmak için Dünya Ticaret Örgütü’nün (WTO) yeni tam zamanlı büyükelçisi olarak Grenada hükümetine katılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tron’un kurucusu ve kripto topluluğunun önde gelen figürlerinden Justin Sun, Cuma günü yaptığı açıklamada Tron’u TRON token sahiplerine bıraktığını söyledi. CoinDesk’e verdiği bir röportajda, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir para birimi yapma başarısına tanık olduktan sonra, Latin Amerika ülkelerinde kripto benimsenmesine odaklanmak için hareket edeceğini söyledi. Sun resmi Twitter hesabı üzerinden gelen tebriklere karşılık verdi.

Diğer taraftan Sun, basında çıkan “ayrılıyor” şeklindeki karmaşaya da açıklama getirdi. Tron’dan tamamen çekilmediğini ama aktif bir katılım da sağlayamayacağını söyledi:

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”586fe3041a707eafab455c2d-text/javascript”]

Kariyer planında Sun, Tron üzerindeki gücünün en azından bir kısmını vermeyi ve Grenada gibi ülkelerde blokzinciri ve kripto benimsenmesine yönelik çalışmalara yer verdiğini açıkladı. Sun konu hakkında şunları söyledi:

“Gelecekteki kariyerim blokzinciri teknolojisinin ulus-devlet düzeyinde meşrulaştırılmasına odaklanacak.”

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *