«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Three Arrows Capital’in CEO’su, Bitcoin’in (BTC) Düşüş Sebeplerini Ele Aldı

Three Arrows Capital’in CEO’su, Bitcoin’in (BTC) Düşüş Sebeplerini Ele Aldı

doge-1

Kripto yatırım fonu Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu, Bitcoin’in Mayıs ayı sonlarında yaşadığı çöküşün sebebini ve kripto pazarının bir sonraki yönü hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uncommon Core podcast’indeki yeni bir röportajda Zhu, Bitcoin’in yükselen fiyat hareketleri ile bir dizi düşüş haberi arasındaki etkileşimin, Bitcoin’in değerinin yarı yarıya düşmesine sebep olan büyük satışları tetiklediğini söylüyor.

Zhu, Çin’in kripto madencileri üzerindeki baskısı ve Elon Musk’ın Bitcoin’in çevresel etkisi üzerine açıklamalarına atıfta bulundu:

“Sanırım o zamanlar özellikle madencilik konusunda Çin’den biraz aşağı yönlü, ama daha sonra ABD’de Elon’un Tesla ve Bitcoin enerji kullanımıyla ilgili tweet’leriyle ilgili pek çok haber çıktı. Bunlar ilk sebepler değildi ancak yine de önemliydi. Bu noktadan sonra yatırımcılar bunu bir kar elde etmek için bir fırsat olarak gördü. Bu yüzden, bunun bir doruk noktası olduğunu ve ayrıca baştan beri satın alan insanların ‘Tamam, eğer beklersem çok daha düşük bir fiyata alabilirim, o yüzden bekleyeceğim’ demesi gerçeğinin bir sonucu olduğunu düşünüyorum.

Bu sebeple bunu sağlayan bu iki faktörün bir doruk noktası olduğunu düşünüyorum. Ancak piyasanın sıçrama şekline bakarsanız, alıcıların hala orada olduğunu görebilirsiniz. Sadece hangi fiyata alacakları önemli. Boğa rallisinin başlangıcında ve ortasında aha yüksek fiyatlarla satın almak zorunda kaldılar ve bu sefer öncekinden daha düşük fiyatlarla satın almayı başardılar.

Sonuç olarak hala muazzam miktarda bir satın alma talebi var.”

Röportajda Zhu, “boğa koşusunun kesinlikle bitmediğini” ifade etti. Kripto uzmanına göre, hedge fonlarının yüz milyarlarca doları kriptoya dökmeyi planladığını gösteren son anket, aynı zamanda dijital varlık piyasalarını son derece güçlendirebilecek mega bir yükseliş katalizörü olarak karşımıza çıkıyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *