«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. State Street, Özel Fon Müşterilerine Kapsamlı Kripto Para Hizmeti Sunmaya Başlayacak

State Street, Özel Fon Müşterilerine Kapsamlı Kripto Para Hizmeti Sunmaya Başlayacak

kripto-2

Bloomberg’e göre ABD’deki en büyük bankacılık şirketlerinden biri olan State Street Corporation, özel müşterilerine daha kapsamlı kripto para hizmetleri sunmaya hazır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket, fon yönetimi hizmetleri için kripto yazılımı sağlayacak olan Lukka Inc. ile ortak olacak. Lukka Inc., fonun değerleme hizmetlerini destekleyecek verileri sağlayacak. State Street, 40 trilyon dolardan fazla varlığı yönetiyor ve bu anlamda dünyanın en büyük koruyucularından biri. State Street, 30 Haziran 2021 itibariyle, saklama ve/veya idare altında 42.6 trilyon dolar ve yönetim altındaki varlıklarda 3,9 trilyon dolar bulunduruyor. State Street, dünya çapında 100’den fazla coğrafi pazarda faaliyet göstermektedir.

Daha önce State Street, dijital finans ve yeni başlayanlar alanında yeni yatırım fırsatları bulmayı amaçlayan bir bölüm oluşturdu. State Street Digital bölüm lideri Nadine Chakar’a göre şirket, kripto, merkez bankası dijital para birimleri, blockchain ve tokenize edilmiş hisse senetlerine hizmet etmede genişlemek istiyor:

“Dijital varlıkların popülaritesindeki artış hiçbir yavaşlama belirtisi göstermiyor ve State Street Digital, müşterilerimizin artan taleplerini karşılamaya yardımcı olmak için dijital varlık hizmet modellerimizi daha da geliştirmek için gerekli altyapıyı oluşturmaya devam etmeye kararlı.”

Bir Cevap Yaz

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *