«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Sosyal Medya Devi Facebook, Dijital Cüzdanını ABD’de Denemeye Başladı

Sosyal Medya Devi Facebook, Dijital Cüzdanını ABD’de Denemeye Başladı

coinmarketcap

Sosyal medya devi Facebook, merakla beklenen dijital cüzdanı Novi’yi ABD ve Guatemala’da denemeye başladı. Uygulama ile cüzdanın temel özellikleri test edilecek. Şirketin blokzinciri yöneticisi David Marcus, pilot uygulamanın stablecoinlere yeni bir kullanım alanı getireceğini söylüyor:

“Ayrıca bunun, bugün tipik olarak kullanılmalarının ötesinde yeni bir stablecoin kullanım alanı (ödeme aracı olarak) göstereceğinden umutluyuz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket denemeyi Paxos’un Pax Doları ile gerçekleştirirken, Coinbase’in saklama kolu da kullanıcıların fonlarını korumaktan sorumlu olacak.

Daha önce aktardığımız üzere, ilk olarak Libra olarak ortaya çıkan ve daha sonra Diem olarak yeniden adlandırılan Facebook’un dijital cüzdanı, birçok düzenleyiciden oldukça büyük eleştiriler almış ve büyük bir baskı görmüştü. O dönemden bu yana şirket, proje üzerinde epey değişiklik yaptı. Sürecin ardından sessiz kalan şirket, yorumcuların projeyi rafa kaldırdığı şeklinde yorumlar yapmasına neden olsa da, pilot testlerine nihayet başladığını duyurdu. 

Marcus, dijital düzdan Novi’nin (eski adıyla Calibra) Ağustos ayında piyasaya sürüleceğini söyledi. 

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *