«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Sorare, Birleşik Krallık Düzenleyicisinin İncelemesi ile Karşı Karşıya

Sorare, Birleşik Krallık Düzenleyicisinin İncelemesi ile Karşı Karşıya

jamie-dimon

NFT odaklı bir fantezi futbol platformu olan Sorare, Birleşik Krallık’ın kumar düzenleyicisinin incelemesiyle karşı karşıya.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birleşik Krallık Kumar Komisyonu’ndan paylaşılan bir bilgi notunda, platformun düzenleyici tarafından lisanslanmadığı belirtildi.

Düzenleyici, Sorare’nin hizmetlerinin Kumar Komisyonu’nun kapsamına girip girmediğini belirlemek için soruşturma yürüttüğünü duyurdu.

Sorare, NFT’lerin patlama yapmasıyla birlikte büyük bir hızla büyüdü. Platform, futbol seyircilerinin Ethereum blockchain altyapılı popüler futbolcuların NFT kartlarını takas etmelerine olanak tanır. Şu anda Sorare platformu üzerinde 120’den fazla futbol kulübü yer alıyor.

Platform, açık bir biçimde kumar oynatmasa da, NFT’lerin fiyatı takımın performansına göre belirlenebiliyor. Bu sebeple bu tip platformların kumar oynattığı zaman zaman dile getiriliyor.

Sorare ise bu iddiaları reddediyor. Platformun herhangi bir şekilde kumar oynatmadığı konusunda kendilerinden oldukça emin olduklarını ifade ediyor.

“Oyunumuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşan yetkililerle her zaman açık bir diyalog içerisinde olacağız”

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *