«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Son Zamanlarda Popüler Olan Kazanmak İçin Oyna Oyunu “Sunflower Farmers” Nedir? Nasıl Oynanır?

Son Zamanlarda Popüler Olan Kazanmak İçin Oyna Oyunu “Sunflower Farmers” Nedir? Nasıl Oynanır?

aycicegi-1536x864

DappRadar verilerine göre kullanıcı sayılarında birinci sıraya yükselen Polygon (MATIC) altyapısını kullanan “Sunflower Farmers” oyunu büyük ilgi görüyor. 

Son 7 günde 5.5 milyondan fazla işlem gerçekleştirilen oyunda, hesap sayısı aynı sürede yaklaşık %7000 artarak 420 bine ulaştı.

Kazanmak için oyna oyunu Sunflower Farmers aslında 2021 yılının eylül ayında başladı. Ancak aralık ayına kadar pek bir ilgi görmeyen oyun, herhangi bir ön satışla tanıtılmamasına rağmen birçok oyuncu para kazandığını belirtiyor.

Sunflower Farmers Nedir?

Kullanıcıların çiftçilik yaparken zanaat, madencilik, balık tutma ve dövüş gibi bir çok şeye olanak sağlayan oyun, açık kaynaklı bir kazanmak için oyna oyunudur.

Çiftçilerin, Sunflower token’larını kazanabilmek için ekim ve hasat yapmaları gerekmektedir.

Oyunda her kaynağın toplanabilmesi için ona özel araç gerekmektedir. Bu araçların tümü blockchain sistemi üzerindedir.

Nasıl hesap açılır?

Öncelikle Metamask hesabınız olması ve Polygon ağının eklenmesi gerekmektedir. Oyuna girerken kullanacağınız token MATIC’dir.

Hesaba nasıl para çekilir?

Sunflower Farmers oyunu içerisinde ödüller oyunun yerel token’ı olan SFF olarak verilir. Bu nedenle SFF token’larını hesabınıza alabilmek için Metamask hesabınıza eklemeniz gerekmektedir. Bu eklemeyi yaparken orijinal sözleşme olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

İşlem ücretleri

Blockchain oyunu olduğundan oyuncular çiftliklerini blockchain üzerine kaydetmek istediklerinde bir ücret ödemeleri gerekiyor. Bu ücreti ödeyerek çiftliğinizi güvende tutabilirsiniz. Çiftlik kurduğunuzda bir sefere mahsus şirket sizden kayıtlı olan hayır kurumlarından birine 0,1 MATIC tutarında bağış yapmanızı istiyor. Bu hayır kurumları; The Water Project, HeiferCool ,Earth.

Oyun

Sunflower Farms

Oyununun başlangıç yeri siyah nokta olarak görünen hasat edilmeye hazır beş ayçiçeği içeren çiftliğinizdir. Diğer daireler ise henüz herhangi bir şey ekilmemiş olan kısımlardır. Siyah noktalardan birine tıkladığınızda bakiyenize bir miktar SFF yatırılacaktır. Artık diğer boş deliklere 0,01 SFF karşılığında ayçiçeği ekebilirsiniz.

Oyuncular ilk ayçiçeği ekimi için yatırılan miktarın iki katını kazanıyor. Ancak daha pahalı ürünler alarak daha yüksek getiri sağlayabilirsiniz.

Sağ üstteki bir ayçiçeği resmi göreceksiniz. Buna tıklayınca daha pahalı olan ancak daha yüksek getiri sağlayan diğer tohumların listesi karşınıza çıkıyor.

Bitki Fiyatları ve Kazançlar

Sunflower Farms

Token Değerleri

Oyun, yerel token’ları için bir arz-talep mekanizmasına sahiptir. Oyun şirketi asıl amaçlarının oynandıkça gereken likiditeyi sağlamak olduğunu söylüyorlar. Yani daha fazla insan çiftçilik yaptıkça genel SFF arzı da aynı ölçüde artacağından alınacak ödüller azalacak. Bu durum ilk günlerde oynayan birine kıyasla sonradan oyuna başlayan birinin kazanacağı gelirin daha az olacağı anlamına geliyor.

Aşağıdaki tablo ayçiçeği hasat etmenin ödüllerini göstermektedir. Arz 100.000’den az olduğunda her ayçiçeği ekim başına 0,02 dolar kazanırken 100.000-500.000 aralığında 0,004 dolar kazanılıyor.

Oyunda herhangi bir şey ektiğinizde arzı azaltmış, hasat ettiğinizde ise artırmış oluyorsunuz. Dolayısıyla siz 499.999 arz varken 0,2 SFF’e ekim yaparsanız, topladığınızda arz 500.100’e yükseleceği için daha az kazanabilirsiniz. Bu sebeple ekim yaparken arza dikkat etmek gerekir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *