«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Solana (SOL), XRP’yi Geride Bırakarak 6. Sıraya Yerleşti

Solana (SOL), XRP’yi Geride Bırakarak 6. Sıraya Yerleşti

analist-kaleo-ethereum-eth-ve-solanayi-sol-degerlendirdi-fiyat-hedeflerini-acikladi-2

Solana, yaşadığı son yükseliş dalgası ile birlikte piyasa değeri açısından XRP’yi geride bırakarak altıncı sıraya yerleşti. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Önde gelen akıllı sözleşme platformu Solana yükselişini sürdürüyor. Solana son 24 saatte %10’luk bir yükseliş yaşayarak 212 dolar seviyesine kadar yükseldi. 216 dolarda yer alan rekorunu kırmayı başaramasa da 62 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşarak XRP’yi geride bıraktı ve 6. sıraya yükseldi. Solana’nın önünde yer alan ve 68 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip Cardano ile aralarındaki fark ise azalıyor.

solana sol xrpyi geride birakarak 6 siraya yerlesti 4
Kaynak: CoinGecko

Solana’nın yükselişinde ise DeFi, NFT ve DAO duyurusu gibi çeşitli faktörler rol oynamış olabilir. Daha önce duyurduğumuz üzere, Solana’nın DeFi’da kilitlenen toplam değeri (TVL) 13.5 milyar dolar ile yeni bir rekor belirledi. Ayrıca ağdaki NFT Tungsten küplerinin satışı, kripto varlık düşünce kuruluşu Coin Center’ın yaklaşık 100.000 dolar toplamasını sağladı. Ek olarak Solana, insanların ağ üzerinde merkeziyetsiz özerk organizasyonlar veya “DAO’lar” oluşturmalarına yardımcı olacak bir araç olan Squads’ın beta sürümünü duyurdu.

Solana yayın saati itibariyle 208 dolardan işlem görüyor. 

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *