BlockchainPopüler

Shiba Inu 2022’de Hayatta Kalabilecek Mi? Göstergeler Neyi İfade Ediyor?

En büyük ikinci meme kripto para birimi olan Shiba Inu (SHIB), geçen yılın büyük bölümünde güçlü bir fiyat performansı sergiledikten sonra kripto piyasasındaki sıralamasında aşağılara kaydı. Önceki yıl ile karşılaştırıldığında 2022 yılı henüz meme kripto para birimi için yavaş bir yıl olsa da, birkaç gösterge SHIB’in çekiş kazanacağını ve bir yıl daha hayatta kalacağını gösteriyor.

SHIB’in 2022 yükseliş göstergeleri

SHIB son 24 saatte yüzde 1’in altında bir düşüşle yazım sırasında 0.000022 dolardan işlem görüyor. Geçen yıl inanılmaz yükselişler yaşayan ‘Dogecoin katili’ aynı büyüyü koruyamıyor ve yıl başından bu yana yüzde 32.3 düşüşle kayıp yaşamaya devam ediyor. Bunun yanı sıra SHIB, Ekim ayında ulaşılan tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0,000877 doların da yüzde 74,2 aşağısında işlem görüyor.

Yatırımcı duyarlılığını yüksek tutan faktörler arasında en önemlisinin, ekosistemin devasa metaverse planları olduğu belirtiliyor. SHIB Ordusu da SHIB sanal dünyasındaki birçok gelişmeyi her zaman olduğu gibi memnuniyetle karşılıyor. Örneğin geçen ay, LEASH token’ları kullanılarak Shibaverse’de özel bir arazi satışı yapıldı ve yakında ekipten halka açık bir satış da gerçekleştirmeleri bekleniyor.

Olayların gidişatından gurur duyan SHIB geliştiricileri de o sırada paylaştıkları bir güncellemede konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“… Metaverse’imiz, alandaki en iyi kripto topluluğu olan sevgili ShibArmy’miz için daha fazla fayda, proje ve hizmet eklediğimiz için sürdürülebilir ekosistemimizde bir destek kaynağı görevi görüyor.”

Yine yakın tarihli bir paylaşımda, meme kripto para biriminin geliştiricileri, topluluk üyelerini Shiba Inu ekosisteminde daha özel avantajlara sahip olabilmeleri için LEASH token’larını el altında tutmaya çağırdı.

Popüler kripto para birimi için başka bir yükseliş faktörü, artan balina birikimidir. Geçen yıl başlayan bir balina biriktirme eğilimi son hızla devam ediyor ve KoinFinans tarafından da güncel olarak takip edildiği üzere dev balinalar her geçen gün çantalarına SHIB eklemeye devam ediyor.

WhaleStats’tan alınan verilere göre, Shiba Inu (SHIB) ilk 1000 Ethereum cüzdanı arasında Ethereum’un kendisi hariç en çok satın alınan altcoin olarak listenin başında bulunuyor.

Kaynak: whalestats

WhaleStats ayrıca, fiyat düşüşüne rağmen ilk 100 Ether balinasının elinde tuttuğu SHIB miktarında da yüzde 178.87’lik bir artış olduğunu bildirdi.

Benzer şekilde, IntoTheBlock verilerine göre meme coin’in işlem hacmi ve aktif adresleri de son 24 saat içinde sırasıyla yüzde 880 ve yüzde 18,18 arttı. Token ayrıca, dolaşımdaki arzından 13.287.945 SHIB’in yakılmasıyla son 24 saat içinde token yakma oranında da yüzde 115.98’lik bir artış gördü.

SHIB bu yıl nereye varacak?

SHIB, bir zamanlar olduğu gibi Dogecoin ile doğrudan rekabet halinde görünmese de, SHIB için fiyat tahminleri hala yükselişini sürdürüyor. Piyasa analiz aracı CoinPriceForecast, SHIB fiyatının 2023’ün başına kadar yaklaşık yüzde 157 artarak 0.000077 dolara çıkacağını tahmin ediyor.

Bu arada, bir finansal medya kuruluşu olan Market Realist de meme kripto para biriminin 2026 yılına kadar yüzde 350 artacağını tahmin ediyor.

Ayrıca kripto para biriminin artan kullanımı ışığında, SHIB’in 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine dönebilme, hatta belki de bu seviyeleri geçme ihtimali bulunuyor.

Bunun yanı sıra, önümüzdeki yıllarda kripto alanına girmesi beklenen yeni kullanıcılar, Robinhood gibi lider platformların henüz SHIB’i listelememesi ve piyasa hissiyatının yavaş yavaş yükseliş tarafına doğru kayması, platformun gerçekleştirdiği büyük ortaklıklar ve ekosistemde durmadan yapılan bütün gelişmelerle birlikte, SHIB bu yıl önceki zirve seviyelerine dönmek için sahip olması gereken her fırsata sahip. Ancak bu tahminlerin hepsinin spekülatif olduğunu unutmamak gerekiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu