«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Senatör Sherrod Brown’dan Stablecoin Eleştirisi Geldi

Senatör Sherrod Brown’dan Stablecoin Eleştirisi Geldi

zamio

Senatör Sherrod Brown (D-OH), ABD Senatosu’nun Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi tarafından düzenlenen stablecoin odaklı bir toplantı sırasında, stablecoin’lerin herhangi bir düzenlemeye uymadan yalnızca mevcut bankacılık sisteminin bir yansıması olduğunu söyleyerek sert bir eleştiride bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Brown, stablecoin sahiplerini tüm varlıklarını kaybedebilecekleri hususunda uyardı:

“Bundan zarar görmeden parasını çeken kişi oldukça akıllı kişilerdir. Paranızı stablecoin’e yatırırsanız, geri almanız garanti değildir”

Brown, stablecoin’lerin merkeziyetsiz ve şeffaf olmadığını belirtti. Ona göre kriptolar hakkındaki kritik bilgiler, satın alanlara açık değil. Tether USDT stablecoin’i hakkındaki önemli gerçekleri yanlış beyan etmekle suçlayan bir dava ile karşı karşıya kaldı.

Kripto destekçisi olan Senatör Pat Toomey, stablecoin endüstrisinde yeniliği desteklemek istiyor.

“Mevzuat tüketici koruma ve finansal sistem risklerini el almalı. Bununla birlikte hızla gelişen küresel dijital ekonomide yeniliği teşvik edecek şekilde tasarlanmalıdır”

Kripto karşıtlığıyla tanınan Senatör Elizabeth Warren, stablecoin’lerin merkeziyetsiz finanstaki rolü üzerine çeşitli sorular sorarak, düzenöeyicilerin stablecoin’lerle ilgili riskler konusunda ciddi olmaları gerektiğini ifade etti.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *