«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Senato Bankacılık Komitesi, Stablecoin Operatörlerinden Bazı Cevaplar İstiyor

Senato Bankacılık Komitesi, Stablecoin Operatörlerinden Bazı Cevaplar İstiyor

pierce

ABD’li Senatör Sherrod Brown, stablecoin operatörlerinden bazı süreçler hakkında bilgi istedi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Block’un aktardığına göre ABD’li Senatör Sherrod Brown, stablecoin operatörlerine bir mektup gönderdi. Mektubun Circle, Coinbase, Gemini, Paxos, TrustToken, Binance.US ve Centre’a gibi önde gelen stablecoin operatörlerine gönderildiği biliniyor. Brown’ın ofisine göre, en büyük stablecoin operatörü olan Tether’a da bir mektup planlandı ancak gönderilmedi. Bu ise muhtemelen Tether’ın süreçlerinin halihazırda birçok soruşturma ile incelenmesi olabilir. Circle’dan Jeremy Allaire’ye gönderilen mektupta ise şu ifadeler yer aldı:

“Tüketicilerin stablecoin kullanımındaki artış ve dijital varlıklardaki işlemleri gerçekleştirmedeki önemi, USDC’nin temel işleyişinin ve sınırlamalarının daha iyi anlaşılması ihtiyacının altını çiziyor.”

Brown operatörlerden 3 Aralık tarihine kadar para basma, geri ödeme süreçleri ve belirli ticaret platformlarıyla sahip olduğu özel düzenlemeleri açık ve anlaşılır bir şekilde açıklamalarını istedi. Söz konusu mektuplar ise başkanın çalışma grubunun stablecoinler hakkındaki raporuna atıfta bulunuyor. Bu ayın başında yayımlanan rapor, düzenleyicileri bankalar başta olmak üzere sigortalı mevduat kurumlarına stablecoin ihraç edilmesini kısıtlamaya zorlamıştı. 

Bir Cevap Yaz

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *