«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. SEC Komisyon Üyesi, DeFi’ın Vaadini Desteklediğini Söylüyor

SEC Komisyon Üyesi, DeFi’ın Vaadini Desteklediğini Söylüyor

mcafee

Kripto para topluluğu içerisinde “Crypto Mom” olarak tanınan SEC Komisyon üyesi Hester Peirce, düzenleyicinin içerisinde yer alan en açık sözlü kripto para savunucusu olarak biliniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Peirce, bugün gerçekleştirdiği röportajda DeFi çalışmalarının birçoğunu desteklediğini ifade etti. Peirce buna ek olarak ICO ile ilgili çalışmasıyla özdeşleştirdiği uygulamaya dayalı yaklaşıma da karşı çıktığını belirtti.

“Bunun yaptırıma dayalı bir yaklaşım olmasını istemiyorum. DeFi içindeki belirli konulara açıklık getirmeliyiz bu kesinlikle yapmamız gereken bir şey.

Belli bariz şeyler var. Eğer gerçekten merkezileştirilmiş merkezi olmayan bir platformsanız, muhtemelen menkul kıymetler yasaları sizin için de geçerli olacaktır”

ABD düzenlemeleri uzun zamandır bir varlığın değerini kontrol eden üçüncü bir tarafın varlığının, o varlığın menkul kıymet olarak tanımlanmasına yeterli olacağını belirttiğinden, menkul kıymet yasalarının kripto para birimleri ile karmaşık bir ilişkisi söz konusu. DeFi genel olarak üçüncü tarafları, taraflar arasındaki alışverişten çıkarmayı umuyor.

SEC ve diğer düzenleyiciler ise, gerektiğinde yargılanabilecek ve rapor sunabilecek aracıların varlığının önemli olduğunu düşündüğünden, aracıları ortadan kaldırma çalışmalarını endişe verici buluyor. DeFi davasında, kimin kovuşturulacağı konusu düzenleyicinin ana endişe sebeplerinden bir tanesi. Peirce ise bu meseleyi olumlu olarak görüyor.

“Aracıların ortadan kaldırılması, finansal istikrar için oldukça yardımcı olabilir. Aynı zamanda finansal hizmetlere aynı şartlarla kolay erişim sağlamak son derece önemli. Bu olumlu bir gelişme”

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *