Koin Günlük

SEC Başkanından, Senatör Warren’a Kripto Varlık Mektubu

mass-mutual

SEC Başkanı Gary Gensler, Senatör Elizabeth Warren’a SEC’in kripto üzerinde daha fazla düzenleyici otoriteye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, Senatör Elizabeth Warren’a yazdığı mektupta, yatırımcıların kripto para piyasalarında yeterince korunmadığı konusunda da uyarıda bulundu.

Mektupta Gensler, kripto para piyasasının, insanların merkezi ve merkezi olmayan platformlarda token alıp satabilecekleri veya ödünç verebilecekleri platformlardan oluştuğunu açıklıyor. Dolar gibi bir varlığa sabitlenmiş bir tür kripto para birimi olan stablecoin’lerin, bu platformlarda geleneksel bankacılık kurallarını, “kara para aklamayı önleme, vergi uyumu, yaptırımlar ve benzerlerini” atlatmak için kullanılabileceği konusunda uyarıyor.

Gensler, Warren’a yazdığı mektupta şunları söyledi:

“Benim görüşüme göre, yasama önceliği kripto ticareti, borç verme ve DeFi platformlarına odaklanmalı. Düzenleyiciler, kripto ticareti ve borç verme için kurallar yazmak ve bunlara caydırıcı eklemek için ek genel kurul yetkisinden yararlanacak.”

Gensler’in Çarşamba günü herkese açık olarak paylaşılan mektubu, Warren tarafından geçen ay yayınlanan ve Massachusetts Demokratının SEC’in şu anda kripto borsalarını düzenlemede hangi yetkiye sahip olduğunu ve herhangi bir boşluk olup olmadığını sorduğu bir açık mektuba yanıt niteliğinde.

Warren, kripto para borsalarının şu anda müşteri fonlarını nasıl muhafaza ettiğine dikkat çekerek, “temel yatırımcı korumalarını sağlamak için düzenleme eksikliğinin sürdürülemez olduğunu” söylemişti.

Gensler mektubunda, “Şu anda bu platformları kullanan yatırımcıların yeterince korunmadığına inanıyorum” dedi.

Exit mobile version