«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Santiment Verilerine Göre Shiba Inu (SHIB) 4 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı! Yükselmeye Devam Eder mi?

Santiment Verilerine Göre Shiba Inu (SHIB) 4 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı! Yükselmeye Devam Eder mi?

novogratz

Son zamanların popüler meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), dört ayın en yüksek seviyesine ulaştı, Santiment bunu detaylandıran zincir üstü verileri paylaştı ve olası fiyat hareketlerinden bahsetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment ekibi, bu hafta gerçekleşen Shiba Inu (SHIB) rallisi hakkında Twitter’da açıklamada bulundu. Kripto para, bugüne kadar %370 ekleyerek dört ayın en yüksek fiyatına ulaştı ve bunu aşmayı da başardı.

Santiment, SHIB’nin zincir üstü verileri ve aşağıdaki metrikleri kullanarak kripto paranın şaşırtıcı yükselişini nasıl yansıttığı hakkında bir güncelleme paylaştı: aktif adresler, balina işlem sayısı, mevduatlar, döviz girişi vb.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”d1c9af91492f57f53aa38ac1-text/javascript”]

Santiment raporuna göre, SHIB aktif adresleri “çılgın bir zirvede” – günde 4.500’e kadar aktif adres var ve etkinlik 100-200 adrese düşmüyor. Analitik ekibi, bunun SHIB rallisinin temel bir gerekçeye sahip olduğunun bir işareti olduğuna dikkat çekiyor:

“Adil olmak gerekirse, günde en düşük 4500 adres sayısı çılgın gibi yüksek. Bu para kesinlikle ölmedi. Bu parayı kimin, ne amaçla kullandığını bilmiyoruz. Bir süre bunun sahte bir ağ etkinliği olduğunu düşünebilirdik ama asla ortadan kaybolmadı. Günde 100-200 adrese asla düşmedi. Kulağa gülünç gelse de, ralli için en azından bazı temel gerekçeler var.”

Onlara göre Shiba Inu, şu anda Ethereum’da en çok kullanılan ilk beş kripto para arasında yer alıyor. Ancak, SHIB’yi kimin bu kadar aktif olarak ve ne için kullandığını bilmiyorlar.

Balina İşlem Sayısı

SHIB balinaları tarafından gerçekleştirilen işlemlerin miktarına gelince, Santiment burada kripto para için daha fazla sarı bayrak olduğunu söylüyor.

Bunun nedeni, daha önce yayınlanan araştırmalarına göre, balina işlemlerinin sayısının genellikle bir kripto para birimi için yerel bir üst fiyatla örtüşmesidir. Genel olarak, Santiment, Shiba tokeni ile mevcut durumun “yüksek risk, düşük ödül” anlamına gelebileceği konusunda uyarıyor:

60bf60ef77cc47e4efb3d4936da8af51cdf2dea8340f0b572cddef4783ccc979 1633464711296 SHIBA INU SHIB 23.11.44 05 Oct 2021

“Bu grafik, Shiba’dan potansiyel kârın hala nispeten düşük olduğunu, henüz çok fazla kâr elde edilmediğini gösteriyor. Grafiğe yaklaşınca daha yüksek fiyat artışlarının, daha düşük kârlı artışlar üzerine kurulduğunu fark edeceğiz. Bu, potansiyel olarak trader’ların ‘satmaya gerek yok, daha fazlası pumplanacak’ gibi fiyat hareketlerine fazla güvendiklerini gösterebilir. Piyasa bu tür bir güveni cezalandırma eğilimindedir.”

SHIB ilk olarak 20. sıraya yükseldi ve şimdiye kadar Coingecko verilerine göre 12. sıraya ulaştı.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *