«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Rus Çift, Türkiye’de Kripto Para Piyasası Üzerine Bir Araştırma Yapıyor

Rus Çift, Türkiye’de Kripto Para Piyasası Üzerine Bir Araştırma Yapıyor

elon-musk-1

Rusya’nın Sibirya bölgesinde yaşayan 36 yaşındaki Nıgma Tullin Shamanova ve 39 yaşındaki Marad Shamanova çifti, Türkiye’de kripto paraya olan ilgiyi Mersin’de araştırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Anamur Ekspres’in özel haberine göre Rus çift Mersin’de hem tatil yapıyor hem de kripto para piyasası üzerine bir araştırma yürütüyor.

Anamur esnafından kripto para ile alışveriş yapmaya çalıştıklarını dile getiren Shamanova ailesi, ülkenin kripto para ile ödemeleri kabul etme isteğini, Türkiye’nin kripto para birimini kabul etmeye ne kadar hazır olduğunu, insanların tepkisinin ne olduğunu ölçmeye çalıştıklarını ifade etti.

kripto para

Türkiye’deki kripto para kullanıcısının sayısının beklediklerinden daha fazla olduğunu belirten çift, Antalya’da başlattıkları çalışmaları Mersin’de tamamlayıp Kapadokya’da sonlandıracaklarını söyledi. Marad Shamanova konuyla ilgili şunları aktardı;

“Türkiye’de hemen hemen herkes kredi kartı kullanıyor. Yani plastik kartlara bağlanılmış. Bu projeyi Türkiye’de başladık, yani pilot projedir. Bakalım abone yaptıranlar nasıl tepki veriyor? Kripto topluluğu böyle, bir deneye hazır mı? Kripto parayı çok bilen yok.”

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *