«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Ripple’dan SEC başkanı Gensler’a tepki: Geciktirme kartını oynuyor!

Ripple’dan SEC başkanı Gensler’a tepki: Geciktirme kartını oynuyor!

Garlinghouse eleştirmişti

Ripple ile SEC arasındaki kayıtsız menkul kıymet satışı davasında 1 senelik süre de aşılırken, Ripple şirketinin hukuk danışmanı olan Stuart Alderoty’den SEC başkanı Gary Gensler’a “futbol örneği” tepkisi geldi. Twitter’dan Gensler’ı eleştiren Alderoty, “SEC geciktirme kartını oynuyor ve bunu kendi avantajları için kullanıyor. Gecikmiş adalet adalet değildir. Hakemsiz futbol sahası örneği çok yanlış” dedi.

Sözlerine, Gary Gensler’ın regülasyonların neden gerekli olduğu konusunda verdiği “hakemsiz futbol olursa tüm oyuncular kuralları çiğnemek için fırsat kollar” örneği eleştirerek başlayan Alderoty şu ifadeleri kullandı:

“Konuşmayı şaşkınlıkla takip ettim. Başkan Gensler’ın kullandığı ‘hakemsiz futbol’ örneği tamamen yanlıştır. Gerçek şu ki SEC, eşit olmayan bir oyun alanı oluşturmak için yaptırım ve regülasyonları kullanıyor. Sonunda da şeffaf olmayan kurallarla kazananları ve kaybedenleri belirliyor. Gensler sözlerinde ‘Yüksek etkili bir dava, diğer birçok aktörü hizaya getirir’ diyor. Bu kulağa, başka birine uygulanan yaptırımın diğerlerine de etki etmesi olarak mı geliyor?! Bu yapılan, dava edilen tarafın haklı ya da haksız olduğuna bakılmaksızın caydırma amaçlı müdahaledir. Çünkü SEC şu anda bile geciktirme kartını öne sürmektedir. Bunu da kendi lehlerine kullanıyorlar. Gecikmiş adalet, adalet değildir sözü doğrudur. Ripple davasını daha fazla gecikme olmadan mümkün olduğunca hızlı şekilde bitirmeyi herkesin önünde taahhüt etmeye var mısınız?”

Garlinghouse eleştirmişti

Bu arada Ripple şirketinin CEO’su Brad Garlinghouse, SEC eski başkanı Jay Clayton’ı eleştirdi ve Clayton’ın Ripple’a karşı davayı açtıktan sonra kripto para savunucu görünümüne bürünmesine tepki gösterdi. Gensler’dan önceki başkan Clayton, Donald Trump’ın başkanlık koltuğundan inmesinden sonra SEC başkanlığından ayrılmıştı. Clayton şu anda dijital varlık altyapı sağlayıcısı Fireblocks’un danışma kurulunda yer alıyor ve kripto paralara destek veren açıklamalarda bulunuyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *