«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Ripple Yöneticisinden Önemli Kripto Para Açıklaması! Ripple, Bitcoin’e Düşman Mı?

Ripple Yöneticisinden Önemli Kripto Para Açıklaması! Ripple, Bitcoin’e Düşman Mı?

chris-larsen-ripple

Geçtiğimiz aylarda Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Bitcoin hakkında negatif açıklamalarda bulunmuş ve en büyük kripto paraya karşı savaş açtığı izlenimi vermişti. Bugün gelen açıklamasıyla bu şirket iddiaları savuşturdu. Ripple CTO’su neler söyledi?

Ripple ve Bitcoin Açıklaması

Ripple CTO’su David Schwartz, en büyük iki kripto para birimini baltalamaya çalışmakla ilgili suçlamaları savuşturdu. David Schwartz, yakın tarihli bir tweet’te ABD hükümetinin Bitcoin’i yasaklamasının Ripple için “felaket” olacağını söyledi. Aynısı, potansiyel olarak kayıtlı olmayan bir menkul kıymet olarak sınıflandırılan Ethereum için de geçerlidir.

Schwartz’ın tweet’i, Castle Island Ventures’tan Nic Carter tarafından, San Francisco merkezli blockchain şirketini aktif olarak en büyük iki kripto para birimini baltalamaya çalışmakla suçladığı bir ileti dizisine yanıt olarak geldi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Bitcoin enerji kullanımını yanlış bir şekilde tasvir etme geçmişine sahiptir. Geçen Nisan ayında, XRP‘nin en büyük kripto para biriminden 100.000 kat daha verimli olduğunu belirtti. Topluluğun tepkisiyle karşılaştıktan sonra, Ripple patronu Bitcoin’i yasaklamayı savunmadığını açıkladı.

Ripple ve Bitcoin Savaşı

Eski Ripple CEO’su Chris Larsen, Bitcoin söz konusu olduğunda çok daha agresif bir duruş benimsedi. Geçen Eylül ayında, düzenleyicileri Bitcoin madencilerini cezalandırmaya çağırdı ve amiral gemisi kripto para biriminin hisse kanıtına geçerek Ethereum‘un yolunu takip etmesi gerektiğini söyledi.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *