«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Ripple (XRP) Yeni Bir ODL Koridorunun Başlatıldığını Duyurdu

Ripple (XRP) Yeni Bir ODL Koridorunun Başlatıldığını Duyurdu

bit

Blokzinciri devi Ripple, Japonya ve Filipinler arasında yeni bir ODL koridorunun başlatıldığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Japon finans grubu SBI’nin havale bölümü olan SBI Remit, hamle için Filipinli kripto para borsası coins.ph ile ortaklık kurdu. 

ODL ürünü (önceden “xRapid” olarak biliniyordu) kripto para biriminin likiditesinden yararlanarak ön finansman ihtiyacını ortadan kaldırmak için bir köprü para birimi olan XRP‘yi kullanıyor. Böylece, Japonya’da önemli bir sorun olan havale ücretlerinin daha uygun hale getirilmesi hedefleniyor. 

Finansal devin kripto para alım satım iştiraki olan SBI VC Trade, SBI Remit tarafından gönderilen havale taleplerine yanıt vermek için gerekli altyapıyı sağlayacak.

SBI ise Ripple ile ortaklığını genişletmeye devam edeceğini söylüyor. SBI Remit’ten Nobuo Ando, ​​koridorun başlatılmasının “sadece başlangıç” olduğunu söylüyor:

“ODL’nin Japonya’da piyasaya sürülmesi sadece bir başlangıç ​​ve sadece Filipinler’deki gerçek zamanlı ödemelerin ötesinde, aynı zamanda bölgenin diğer bölgelerinde de finansal inovasyonun bir sonraki sınırına geçmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Tokyo 2020 Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Japonya, Ripple için her zaman önemli bir dayanak noktası olmuştur.

Ülke, 2020’nin sonlarında Ripple’ın küresel merkezi için en iyi aday olarak ortaya çıkmıştı. Ancak şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal savaşının ortasında San Francisco’dan taşınma planını duraklatmak zorunda kaldı. 

Bir Cevap Yaz

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *