Koin Günlük

Paraguay Milletvekili, Bitcoin (BTC) Düzenleme Yasası İçin Önümüzdeki Haftayı İşaret Etti

altcoin-3

Paraguay’ın Bitcoin (BTC) dostu milletvekili Carlitos Rejala, önümüzdeki hafta düzenlemeye odaklanan yeni bir mevzuat çıkarmaya hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son haftalarda attığı Bitcoin yanlısı tweet’ler ile dikkat çeken Carlitos Rejala, önümüzdeki hafta mevzuatı tanıtmak için Senatör Fernando Silva Facetti ile birlikte çalıştığını söyledi.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”dbfc74744f3be1a4dd30295c-text/javascript”]

Rejala’nın geçmişteki açıklamaları, Paraguay’ın da El Salvador’un izinden gideceğine dair spekülasyonlara neden olmuştu. Ancak daha sonra bu sözleri açıklığa kavuşturdu ve düzenlemeleri işaret ettiğini belirtti.

“Kripto paraya düzenleyicilerin ve bankaların da dahil olmasını istiyoruz. Böylelikle Paraguaylılar veya yabancılar bu varlıklarla yasal olarak çalışabilirler. Çünkü burada ve yurt dışında yasadışı işlemler olduğunu biliyoruz… Kripto para dostu bir ülke olmak istiyoruz”

El Salvador’a benzer bir yaklaşım olup olmayacağı sorusu üzerine Rejala, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ettiğini ancak bunun Paraguay’da yapılmasının imkansız olduğunu ifade etti.

Exit mobile version