«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Pantera Capital CEO’su Dan Morehead: Bitcoin’de (BTC) Alım Zamanı

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead: Bitcoin’de (BTC) Alım Zamanı

btc-6

Dünyaca ünlü kripto para yatırım şirketi Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead’a göre şu anda Bitcoin’de (BTC) alım zamanı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Morehead, dev kriptonun 11 yıllık hayatı boyunca trendinden yalnızca %20,3 oranında önemli ölçüde sapmasından ötürü şu anda Bitcoin satın almak için harika bir zaman olduğunu dile getirdi.

CEO’ya göre yıllık getiriler, Bitcoin’i aşırı değerli veya düşük değerli olarak göstermiyor. Çünkü  “yıllık getirisi asla geçmiş zirvelerde olduğu gibi tam anlamıyla grafikten çıkmadı”. Morehead ayrıca Bitcoin’in bir yıl içerisinde %300 civarında arttığını belirtti ve pandemi sebebiyle piyasaya anormal miktarda para sürülmesi sebebiyle de bunun normal olduğunu sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz Ay Yaşanan Çöküşün Nedenleri

Dan Morehead, geçtiğimiz ay yaşanan kripto para piyasası çöküşünün üç haber nedeniyle gerçekleştiğini söyledi. Bunlardan ilki Çin’den gelen çeşitli baskı haberleriydi. CEO ayrıca Çin’in baskıları sebebiyle satış yapan yatırımcıların önemli kazanç fırsatını da kaçırdıklarını ifade etti.

Kripto piyasası çöküşünün arkasındaki ikinci faktör ise ABD Vergi Günü’ydü. Morehead’e göre ABD’liler vergi faturasına hazırlanmak için fonlarının bir kısmını tasfiye ettiler.

Üçüncü sebep ise Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili tweet’leriydi. Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yapan Tesla, daha sonra karbon izi sebebiyle Bitcoin ile ödeme yapılmasını askıya aldığını duyurmuştu. Yaşanan bu olaydan sonra birçok kişi Tesla’nın elindeki Bitcoin’leri de satışa çıkaracağını iddia etmişti.

Bitcoin tüm bu olayların ardından 64.000 dolar olan ATH seviyesinden kısa bir süre içerisinde 30.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Yazı kaleme alındığı sırada Bitcoin 39.111 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *