«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Panama’nın Gündeminde Kripto Para Yasa Tasarısı Var

Panama’nın Gündeminde Kripto Para Yasa Tasarısı Var

SEC-5

Muhalif politikacı Gabriel Silva, El Salvador’da olduğu gibi kripto paranın yasal olarak benimsenmesi için Panama’da çalışmalara başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kongre üyesi Gabriel Silva, kripto para birimlerinin yasal olarak benimsenmesi ve kripto para işletmeleri için vergi teşvikleri yaratması amacıyla bir yasa tasarısı sunmayı planlıyor.

Silva konuyla ilgili olarak “El Salvador’un projesini olumlu, iddialı, ilginç ve kabul görmüş buldum” ifadesini kullandı. Ayrıca Silva, bunu Panama’ya uyarlamak istediğini ve böylelikle “olumlu bir rekabet” oluşturmak istediklerinin de altını çizdi.

Silva ayrıca, Panama’nın mevcut anayasasının hükümetin yalnızca belirli para birimlerini yasal ödeme aracı olarak kullanmasını yasakladığını ve bunun da Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yasal olarak kabul edilmesini kolaylaştırabileceğini belirtti.

Güçlü Bir Vatandaş Desteği Var

Bir merkez bankası bulunmayan Panama, 1904’te Taft-Arias olarak bilinen iki ülke arasında yapılan parasal anlaşmanın ardından ABD dolarını resmi bir biçimde kullanmaya başladı. ABD doları ile birlikte yerel para birimi olan Balboa da dolaşımda yer alan bir başka para birimidir.

Panama’da kripto para yasa tasarısı sunulacak olsa da, tasarıyı ortaya atanlar El Salvador’da olduğu gibi kongrede bir çoğunluğa sahip değiller.

“Bunun El Salvador’da olduğu gibi üç gün içinde onaylanacağını düşünmüyorum ancak başarılabilir. Güçlü bir vatandaş desteği var ama gereken herkesle masaya oturacağız”

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *