PopülerBitcoin

Milletvekili Maaşının Tamamını Bu Altcoin’de Alıyor: Dünyada Bir İlk!

  • Birleşik Halk Partisi lideri ve St. Maarten Parlamentosu üyesi Rolando Brisonyakınz amanda yaptığı bir açıklamada, maaşının tamamının popüler bir altcoin ile ödenmesini talep eden ilk seçilmiş yetkili olduğunu duyurdu. Brison, ülkesi blok zinciri teknolojisini ve kripto para çözümlerini benimsemeye devam ettiği sürece, St. Maarten’in “Karayiplerin Kripto Başkenti” olabileceğine inandığını söyledi.

Milletvekili, St. Maarten’in ‘Karayiplerin kripto başkenti’ olmasını istiyor

El Salvador, Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi olarak tanımasıyla bilinirken, Karayipler, kripto para birimlerinin benimsenmesi ve özel olarak Bitcoin Cash (BCH) için bir yuva haline geldi. map.bitcoin.com‘dan alınan verilere göre, şu anda Karayipler’de mal ve hizmetler için BCH kabul eden yüzlerce satıcı bulunuyor.

19 Mart’ta, St. Maarten Parlamentosu üyesi ve Birleşik Halk Partisi (UP Party St. Maarten) lideri Rolando Brison, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda maaşının tamamını Bitcoin Cash (BCH) olarak aldığını duyurdu.

St. Maarten’in “sürekli büyüyen kripto para birimi fenomenine” girme yolunda devam etmesi gerektiğine inandığını belirten hükümet yetkilisi Brison, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Kripto para birimini ve blok zinciri teknolojisinin tüm avantajlarını yenilemeye ve benimsemeye devam edersek, St. Maarten’in ‘Karayiplerin Kripto Başkenti’ olma şansı olduğuna inanıyorum” dedi.

Brison, Bitcoin Cash’i ulusal para birimi haline getirmek için mevzuatı araştırıyor

Maaşının tamamını kripto varlık ödemelerinde alan ilk hükümet üyesi olduğunu iddia eden Brison, “Ülkemiz giderek daha fazla kripto para birimi ve blok zinciri kullanmaya geçerken, ben de maaşının tamamını Bitcoin Cash olarak alan dünyadaki ilk seçilmiş yetkili haline geldim” dedi.

Brison, duyuru sırasında geçen yıl bir konferans sırasında St. Maarten’in maliye bakanının kripto para birimi ve blok zinciri benimsemenin araştırma için öncelikli bir alan olduğunu belirttiğini açıkladı. Maliye bakanının inovasyona doğru ilerleme konusundaki fikirlerini takdir ettiğini ifade eden UP Partisi lideri, bir sonraki kritik adımın kripto para birimi ve blok zinciri yasasını yürürlüğe koymak olacağını belirtti:

“Önerdiğim tüketici bankacılığı mevzuatına göre eski ticari bankacılık biçimlerimizi iyileştirmemiz gerekirken, aynı zamanda St. Maarten’de kripto para birimi işlemlerini daha da etkili ve değerli hale getirmek için mevzuat oluşturmamız gerekiyor.”

St. Maarten Parlamentosu üyesi, ülkede Bitcoin Cash’i (BCH) ulusal para birimi yapmak için yasaları araştırmaya başladığını da sözlerine ekledi. Ayrıca Brison, BCH ve non-fungible token (NFT) işlemlerini St. Maarten’in sermaye kazançları vergisinden muaf tutmayı hedefliyor.

“‘Para’ kavramı bir yenilik dalgası yaşıyor ve bunu yaşamaya devam edecek. Bu yenilik, ülke olarak bizler ve yasa koyucularımız, yerel para birimimizi ve (E)ticareti dijital bir dünyaya nasıl uyarlayacağımız konusunda daha fazla soruyla karşı karşıya kaldığı bir zamanda geliyor. Neyse ki çözüm tam önümüzde: Bitcoin Cash.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu