«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Merkez Bankası, Brezilyalıların 2021 Yılında 4 Milyar Doların Üzerinde Kripto Yatırımı Yaptığını Açıkladı

Merkez Bankası, Brezilyalıların 2021 Yılında 4 Milyar Doların Üzerinde Kripto Yatırımı Yaptığını Açıkladı

abd-2

Brezilyalılar, ülkenin kripto varlıklara olan ilgisi artarken önemli miktarda kripto varlık yatırımı yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Brezilya Merkez Bankası tarafından verilen bilgilere göre, 2021 yılı içerisinde 4,27 milyar dolarlık kripto varlık satın alma işlemi gerçekleşti. En çok satın alım ise Bitcoin’in ATH seviyesine ulaştığı Mayıs ayında yapıldı. Yalnızca Mayıs ayında satın alınan kripto varlık miktarı 756 milyon doları buldu.

Brezilyalılar, Ocak ayında 419 milyon dolarlık kripto satın alırken, Ağustos ayında 496 milyon dolarlık satın alma işlemi gerçekleşti. En az kripto satın alımı ise 357 milyon dolarlık kripto ile Mart ayındaydı.

Brezilyalılar Neden Kriptoya Yöneliyor?

Brezilyalıların kriptoya yönelmesindeki en büyük neden koronavirüs pandemisi oldu. Zira pandemi sebebiyle dünyadaki tüm ülkelerin ulusal paraları değer kaybetti.

Brezilya, birçok Güney Amerika ülkesinde olduğu gibi enflasyon, hiperenflasyon ve deflasyonun bileşiminden kötü biçimde etkilendi. Halk da kripto varlıkları yatırımlarını korumak amacıyla tercih etti.

Brezilya’nın genç nüfusunun, kripto satın alma konusunda en önemli güç olduğu düşünülüyor. Zira benimseme olarak da gençlerin ülkeye öncü olduğu ifade ediliyor.

Brezilyalıların kriptoya ilgisi, ülke gündemiyle de doğru orantılı olarak gidiyor. Brezilya’nın Bitcoin’i yasal olarak kabul edeceği spekülasyonları tüm hızıyla devam ediyor. Milletvekilleri sektörü düzenlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Ayrıca Brezilya’nın genel olarak kripto sektörüne karşı sert dayatmalarının olmaması da, sektör adına olumlu bir gelişme olarak öne çıkıyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *