«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Marvel, İlk Resmi NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

Marvel, İlk Resmi NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

whale-1-1

Dünyaca ünlü çizgi roman devi Marvel, bu yıl içinde dijital koleksiyonlar, 3D modeller ve NFT çizgi romanlarını piyasaya sürecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Disney’in sahibi olduğu Marvel Entertainment, bu hafta VeVe Digital Collectibles uygulaması aracılığıyla ilk resmi NFT’lerini bu yılın sonlarında başlatacağını duyurdu.

Şirketin basın açıklamasında Marvel NFT koleksiyonlarının, 3D modellemelerin ve dijital çizgi romanların piyasaya sürüleceği ifade ediliyor. Marvel ve VeVe piyasaya sürülecek NFT’lerin herhangi bir görüntüsünü paylaşmadı.

Orbis Blockchain Technologies’e ait olan VeVe, Marvel’ın çizgi roman endüstrisindeki en büyük rakibi DC Comics ile halihazırda çalışıyor ve Batman ve Superman gibi popüler karakterlere dayalı koleksiyon ürünleri üretiyor. Platform ayrıca Adventure Time, Star Trek, Jurassic Park ve Ghostbusters gibi markaların lisanslı NFT’lerini de satıyor.

NFT pazarı 2021 yılının ilk çeyreğinde, en önemli pazar yerlerinde 1.5 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaştı. Popüler çizgi roman sanatçılarından resmi olmayan sanat eseri satışları da büyük ilgi çekti. Örneğin sanatçı José Delbo’nun, çizdiği Wonder Woman’dan 1.85 milyon dolar gelir elde etti.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *