«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Mark Cuban: DeFi, ABD için “Bir Sonraki Önemli Büyüme Aracı” Olabilir

Mark Cuban: DeFi, ABD için “Bir Sonraki Önemli Büyüme Aracı” Olabilir

ath-altcoin

Mark Cuban, merkezi olmayan finans endüstrisinin potansiyeli hakkında bir blog yazısı yayınladı. Cuban, ABD’nin kısıtlamaya devam etmek yerine onu benimsemesi gerektiğini savundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Milyarder yatırımcı ve NBA’den Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, dün ABD hükümetinin ve düzenleyicilerin, merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisi gibi kripto para yeniliklerini desteklemeye başlaması gerektiğini söyledi. Aksi takdirde, ABD’nin “bu ülkenin ihtiyaç duyduğu bir sonraki büyük büyüme aracını kaybedeceğini” savundu. Cuban’ın bu düşünceleri, “Verim Çiftçiliğinin (Yield Farming) Parlaklığı, Likidite Sağlama ve Kripto Para Projelerine Değer Verme” başlıklı bir blog yazısı ile geldi.

Gönderinin sonunda Cuban, DeFi endüstrisinin daha geniş potansiyelini tartıştı. DeFi projelerinin doğası gereği merkezi olmadığını ve ABD’de bulunmadığını belirtti. Cuban, 10 ila 20 yıl içinde bu zaman dilimine dönüp bakacağımızı ve dünyayı değiştiren şirketlerin kurulduğunu gözlemleyeceğimizi öngördü.

“Bu şirketler arasında, De-Fi ve diğer kripto para kuruluşlarının listenin başında veya yakınında olacağı zaten kesin.”

Cuban politikacılar yeniliği engellemeye devam etmeyi seçerse, bunun büyüme potansiyeline engel olabileceği konusunda uyardı.

DeFi Projelerine Yatırım Yapmak

Cuban ayrıca, özellikle Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon ve borç verme protokolü Aave dahil olmak üzere yatırım yaptığı belirli projelere odaklanarak, DeFi hakkındaki son düşüncelerine daha derinlemesine girdi.

Cuban, geleneksel işletmeler ile merkezi olmayan işletmeler arasındaki temel farkın, DeFi firmalarının başlangıçta çok fazla para toplamasına veya karları maksimize etmeye odaklanmasına gerek olmaması olduğunu söyledi.

“Bu, her kripto blok zincirinin veya DeFi projesinin işe yarayacağını söylemek anlamına gelmiyor. Kripto para sektörü acımasızca rekabetçi. Ancak geleneksel, merkezi işletmelere kıyasla kriptoda, diğer her şey eşit olduğundan her seferinde kripto para alıyorum.”

Hangi tokenlere yatırım yapacağını seçmeye gelince Cuban, mevcut gelir, büyüme oranları, projelerin rekabet avantajını ne kadar koruyacağı ve projenin arkasındaki topluluğun gücü gibi faktörlere baktığını söyledi.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *