«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Marathon, 900 Milyon Dolar Değerinde Yeni Bitcoin Madencilik Cihazları Sipariş Etti

Marathon, 900 Milyon Dolar Değerinde Yeni Bitcoin Madencilik Cihazları Sipariş Etti

meclis

Marathon, Bitmain’den yaklaşık 900 milyon dolar değerinde Bitcoin madencilik cihazı sipariş etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nasdaq’ta işlem gören önde gelen Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Marathon, 879 milyon dolar değerinde yeni Bitcoin madencilik cihazları sipariş etti. Bu son satın alım ile Marathon’un hash oranının 2023’ün başına kadar 23.3 EH/s’ye çıkması bekleniyor.

Söz konusu satın alım aslında geçtiğimiz hafta duyurulmuştu. Ancak rakam, Salı günü açıklandı. Açıklamaya göre Marathon, 2022 yılı boyunca partiler halinde 78.000 adet Bitmain’in Antminer S-19 XP madencilik cihazı teslim alacak. 

Marathon CEO’su Fred Thiel konu hakkında yaptığı açıklamada bu son siparişin toplam hash oranı açısından Bitmain’in şimdiye kadar S19 XP’ler için aldığı en büyük tek siparişi temsil ettiğini söyledi ve ekledi:

“Bu büyüme, mevcut hash oranımızdan %600’den fazla bir artışı ve 2022 ortasına kadar önceki 13,3 EH/s tahminimize göre %75’lik bir artışı temsil ediyor.” 

ABD’li Marathon Digital Holdings, dünyanın en büyük halka açık Bitcoin madenciliği şirketlerinden biridir. Çin’in bu yıl Bitcoin madencilerine yönelik yeni baskılar ortaya çıkarmasının ardından ABD merkezli Bitcoin madencilerinin pazardaki payı önemli ölçüde arttı. ABD şu anda %35’in üzerindeki hash oranı ile Bitcoin madenciliği pazarına liderlik ediyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *