«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Kurumsal Kripto Saklama Şirketleri, 2021’de 3 Milyar Dolar Yatırım Aldı

Kurumsal Kripto Saklama Şirketleri, 2021’de 3 Milyar Dolar Yatırım Aldı

ethereum-coin-symbol-cryptocurrency-3d-rendering-scaled-1

Kurumsal kripto saklama şirketleri, bu yıl 3 milyar dolardan fazla yatırım aldı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Block Research verilerine göre, kurumsal pazara odaklanan kripto saklama şirketlerinin aldığı yatırımlar 2021’de önemli ölçüde arttı. Veriler, bu tür şirketlerin 3 milyar dolardan fazla yatırım aldığını gösteriyor. Diğer bir deyişle, 2020’de alınan yatırımın üç katından fazla.

En çok yatırım alan şirketler arasında ise, 380 milyon dolar ile önde gelen donanım cüzdan üreticisi Ledger, 350 milyon dolar ile OCC’den onay alan ilk kripto bankası olan Anchorage, 310 milyon dolar ile Fireblocks ve 50 milyon dolar ile Copper yer alıyor. 

Bu yatırımların dijital varlık endüstrisi için etkileri olacağını söyleyen The Block Research analistleri Carlos Reyes ve Greg Lim konu hakkında şunları söylüyor:

“2022’de dijital varlık saklamaya yapılan yatırımların, gelişmiş hizmet teklifleri ve dijital varlık saklamayı sağlayan teknolojilerde sürekli yenilik şeklinde meyve vermesi muhtemeldir… BBVA, BNY Mellon ve U.S Bank gibi geleneksel finans kurumlarının doğrudan veya mevcut bir saklama kuruluşu ile ortaklık kurarak saklama dahil dijital varlık tekliflerine girmesi veya genişletmesi ile bu alan büyümeye devam edecek.”

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *