«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Kripto Parayla Bağış İsteyen Mozilla, Firefox Kullanıcılarından Tepki Topladı

Kripto Parayla Bağış İsteyen Mozilla, Firefox Kullanıcılarından Tepki Topladı

Mozilla Vakfı, kripto para birimleri aracılığıyla bağış istemesi nedeniyle Firefox kullanıcılarından tepki topladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mozilla Corporation’ı denetleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Mozilla Vakfı, bir tweet’le kripto para birimi ile bağış istedikten sonra tepkiyle karşılaştı.

Kullanıcılar, Vakfın kripto paraları meşrulaştırmaya çalışarak itibarını yok etmeye çalıştığını düşünüyor. Mozilla Corp. tarafından üretilen popüler web tarayıcısı Firefox’u uzun zamandır kullananlar, kripto para konusuna girmek istemediklerini ve isteksizce de olsa başka bir tarayıcıya geçmekten başka seçeneklerinin kalmayacağını söyledi. Hatta bir kullanıcı, “Bana Chrome’u indirtmeyin. Bana bunu yaptırmayın” ifadelerini kullandı.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”ba32c2afd031d367adaca1de-text/javascript”]

Bazıları ise Kaliforniya merkezli kar amacı gütmeyen kuruluşa yaptıkları aylık bağışları iptal edeceklerini söyledi.

Datasette yaratıcısı Simon Willison, Mozilla’nın kullanıcılar tarafından aldığı bu olumsuz yanıtlardan ötürü muhtemelen şaşıracağını ifade etti.

Mozilla artık önde gelen kripto para ödeme işlemcisi BitPay ile Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba Inu ve diğer birçok kripto para birimini kabul ediyor. Kripto paraların oynak olmasından ötürü alınan bağışlar hemen dolara dönüştürülüyor.

Birçok şirket kripto para birimi dünyasına dahil olmaya çalışırken, onlara gelen tepkiler de büyümeye devam ediyor. Daha önce Discord, kullanıcıların Nitro aboneliklerini toplu olarak iptal etmekle tehdit etmesinin ardından Ethereum entegrasyon planlarını askıya almak zorunda kalmıştı.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *