«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Kripto paralarda düşüş derinleşti, piyasanın toplam değeri 2 trilyon doların altına geriledi

Kripto paralarda düşüş derinleşti, piyasanın toplam değeri 2 trilyon doların altına geriledi

Kripto paralarda düşüş derinleşti, piyasanın toplam değeri 2 trilyon doların altına geriledi

Kripto para piyasasında 5 Ocak Çarşamba günü başlayan sert düşüşlerin üçüncü gününe girildi. Çarşamba akşamından bu yana kripto piyasalarında aşağı yönlü kırımlar devam ediyor. Varlıkların düşüşüyle beraber kripto piyasa değeri de geriledi.

Bugün %3,5 daha düşen kripto para piyasasının toplam değeri, Eylül 2021’den bu yana ilk kez 2 trilyon doların altına indi.

Bitcin, 42.500 dolarlık kritik desteğinin altında kapanış yaptı. Son 3 gündür peş peşe düşüş yaşayan BTC, kritik seviyeye doğru geri çekiliyor. Yatırımcılar ise korkulu gözlerle piyasayı izliyor. BTC’nin bir sonraki desteği 40.000 dolar seviyesinde. Uzmanlara göre eğer bu psikolojik destek kırılırsa 37.500 dolar masada olabilir.

Bitcoin düştükçe kripto piyasa değeri de kan kaybediyor

Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyesine döndü. Bu durum piyasada aşırı korku olduğunu gösteriyor.

Kripto alanındaki birçok analist, mevcut piyasa satışlarının Eylül 2021’de görülene benzer olduğunu belirtiyor. Ancak bunu doğrulamak için BTC’nin mevcut seviyelerden bir geri sıçrama göstermesi gerekiyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *