«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. JPMorgan Uzmanlarına Göre Bitcoin (BTC) Fiyatının Yükselmesini Sağlayan Şey ETF Değil

JPMorgan Uzmanlarına Göre Bitcoin (BTC) Fiyatının Yükselmesini Sağlayan Şey ETF Değil

lotte-world

ABD bankacılık devi JPMorgan uzmanları, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının Bitcoin ETF’i ile hiçbir alakası olmadığına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son Bloomberg makalesine göre, yatırım bankacılığı devi JPMorgan lider kripto para birimini tüm zamanların en yüksek seviyesine iten şeyin Salı günü NYSE’de başlatılan BITO tickerlı Bitcoin ETF’inin olmadığını düşünüyor.

Sebebin Enflasyon Olduğunu Düşünüyorlar

JPMorgan stratejistleri, Bitcoin’in Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesinin en olası nedeninin, NYSE’de 19 Ekim’de işlem görmeye başlayan Bitcoin ETF’inden (BITO) ziyade enflasyon olduğunu düşünüyor. Bu, BTC’nin gerçekten yükseldiği anlamına geliyor.

Nikolaos Panigirtzoglou ve bankanın diğer stratejistleri, bir ETF lansmanının önde gelen dijital varlığa çok fazla yeni sermaye çekmesinin olası olmadığını yazdı. Onlara göre bunun nedeni, Bitcoin’in altından ziyade enflasyona karşı daha güçlü bir koruma sunduğuna inanan insanlar. Eylül ayının başından beri altın ETF’lerinden Bitcoin’e geçişler takip ediliyor. Yatırımcılar altından Bitcoin’e geçiyor.

JPMorgan uzmanlarına göre, altın son zamanlarda yatırımcıların enflasyona dayanma kabiliyetine olan güvenini kaybediyor ve insanlar daha fazla Bitcoin satın almak için altın satıyor.

Bloomberg’den alınan verilere göre, geçtiğimiz birkaç ay içinde büyük fon çekimleriyle karşı karşıya kalan ve şimdiden 3.6 milyar dolar kaybeden SPDR Altın Hisse Senedi ETF’i buna örnek.

Bitcoin Altına Karşı Kazanıyor

Bununla beraber milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones, Bitcoin’in altına karşı yarışı kazandığını, çünkü daha fazla yatırımcının altın yerine enflasyon riskinden korunmak için BTC’yi seçtiğini belirtti. Ona göre dünya dijital bir aşamaya geçiyor ve bu nedenle dijital altın fiziksel olana karşı galip geliyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *