«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. JPMorgan Müşterilerinin Çoğunluğu, Bitcoin Konusunda Umutlu

JPMorgan Müşterilerinin Çoğunluğu, Bitcoin Konusunda Umutlu

strike

ABD’li bankacılık devi JPMorgan tarafından gerçekleştirilen bir ankete göre, bankanın müşterilerin çoğunluğu Bitcoin’in bu yılı 60.000 doların üzerinde kapatacağına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

JPMorgan Chase, müşterilerine yeni bir anket yönetti. Bu anketin sonuçları, müşterilerin Bitcoin hakkında olumlu düşündüğünü ve bu yılı 60.000 doların üzerinde kapatacağına inandığını ortaya koydu. Ankete katılanların yalnızca %2’si Bitcoin’in 2023 yılına kadar 10.000 doların altında işlem göreceğine inanıyor.

jpmorgan musterilerinin cogunlugu bitcoin konusunda umutlu

Anketin sonuçları, bu yılın Bitcoin’in %70’ten fazla değer kaybettiği 2018 yılının tekrarı olacağı şeklindeki tahminlere karşı çıkıyor. Bilindiği gibi bazı kesimler, Fed’in şahin tavrını güçlendirerek Bitcoin’de daha fazla düşüşe neden olabileceğini belirtiyor. Bitcoin, Aralık ayında Fed’in faiz artırımı hakkında açıklamaları nedeniyle yeni bir düşüş başlatmış ve toplulukta yılbaşı rallisini anlamına gelen Santa rallisi umutlarını yerle bir etmişti. 

Büyük Bir Ralli Beklenmiyor

Diğer taraftan müşteriler, büyük bir ralli de beklemiyor. Sonuçlara göre yalnızca %5’i Bitcoin’in 100.000 doların üzerine çıkabileceğini düşünüyor. 

Bitcoin dün, Eylül ayında bu yana ilk kez 40.000 doların altında işlem görerek, 39.651 dolar seviyesine kadar geriledi. Ardından bir toparlanma başlatan Bitcoin, yayın saati itibariyle 41.829 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *