«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Jed McCaleb’e Fon Sağlayan Ripple (XRP) Cüzdanı Artık Boş, Satış Baskısı Bitiyor mu?

Jed McCaleb’e Fon Sağlayan Ripple (XRP) Cüzdanı Artık Boş, Satış Baskısı Bitiyor mu?

gectigimizay-1-2

Ripple CTO’su Jed McCaleb’e para aktaran Ripple cüzdanı artık boş.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırmacı Leonidas Hadjiloizou’ya göre, Ripple CTO’su Jed McCaleb’in “tacostand” cüzdanı artık San Francisco merkezli şirket tarafından finanse edilmeyecek. Ripple cüzdanında geçen yıl 4 milyar XRP vardı.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”55a2059e9a1e54280325ea73-text/javascript”]

Diğer Ripple patronlarıyla arasının açılmasının ardından McCaleb, Stellar ağının büyümesini destekleyen Stellar Development Foundation’ı kurdu. Şu anda feshedilmiş olan Mt. Gox borsasını da kuran programcı, şirketi kurmadaki rolü nedeniyle 9 milyar XRP kazandı.

McCaleb’in her şeyi bir kerede tasfiye ederek nihayetinde piyasayı çökertmesini önlemek için Ripple, eski yöneticisiyle satışlara sınırlama getirmek için bir anlaşmaya vardı. Anlaşma öngörülebilirliği sağlamaya yardımcı oldu, ancak XRP yıllardır bastırılmış bu satış baskısından rahatsız oldu.

Şu anda, McCaleb’in tasfiye edebileceği XRP miktarı, XRP’nin ortalama günlük hacminin yüzde 1,5’ini aşamaz.

Satış Bitti mi?

XRP topluluğu, McCaleb’in altıncı en büyük kripto para biriminin fiyatı üzerinde satış baskısını durdurması için biraz daha beklemek zorunda kalacak.

McCaleb’in cüzdanının bakiyesi şu anda 709.911 milyon XRP’de duruyor ve bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 880 milyon dolar değerinde.

CoinMarketCap verilerine göre XRP şu anda son 24 saatte yüzde 6’lık artışla 1,26 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *