«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. İtalyan Bankası, Kripto Yasağı Konusunda Geri Adım Attı

İtalyan Bankası, Kripto Yasağı Konusunda Geri Adım Attı

tom-emmer-1

811,1 milyar dolarlık varlığa sahip olan UniCredit, bugün yapılan açıklamaya göre, müşterilerinin kripto para trade’i yapmasını yasaklamaktan vazgeçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bankacılık devi, ortada bir yanlış anlaşılma söz konusu olduğunu ifade etti.

UniCredit politikasına uygun olarak ne müşterileri adına ne de kendi fonlarıyla herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadığını da vurguladı.

Geçtiğimiz hafta bir kullanıcı, kripto transferi yaptığı gerekçesiyle bankanın kendisini hesabını kapatmakla tehdit ettiğini iddia etmişti. Banka bu kullanıcıya vermiş olduğu yanıtta, müşterilerin kripto para borsalarıyla işlem yapmasının yasak olduğunu söylemişti. Bu sözlerin ardından İtalyan kullanıcılar bankaya karşı büyük tepki göstermişti.

Kripto savunucuları, Nokia, Kodak ve Blockbuster gibi firmaların, yeni teknolojilere karşı çıkarak tarihin tozlu sayfalarında kaldıklarını vurgulamış ve UniCredit’in benzer bir durumla karşılaşacağını iddia etmişti.

Ancak banka, gerçekleştirdiği açıklamada kripto ticareti yasağının söz konusu olmadığını belirtti. Müşteriler, bankanın itibarını kurtarmak için geri adım attığını savundu.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *