«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. İsviçre, İlk Kripto Varlık Fonuna Yeşil Işık Yaktı

İsviçre, İlk Kripto Varlık Fonuna Yeşil Işık Yaktı

ripple-xp-huobi

İsviçre finansal regülatörü, ülkedeki ilk kripto para fonunu onayladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Reuters’ta yer alan habere göre İsviçre finansal regülatörü Finansal Piyasalar Düzenleme Kurulu (FINMA), esas olarak dijital varlıklarla ilgilenecek ilk yatırım fonuna yeşil ışık yaktığını bildirdi. Bu alternatif yatırım fonları kategorisine girer ve bu nedenle müşteriler için belirli riskler taşır.

Düzenleyici tarafından yapılan açıklamada bu onayın “ciddi yenilikleri kolaylaştırmak amacıyla” yapıldığı belirtilirken, yeni gelişen teknolojilerin finansal piyasanın mevcut kurallarını çiğnemek için kullanılmayacağı vurgulandı.

[wpcc-script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″ type=”3aacd176229011898adaa009-text/javascript”]

Ayrıca, riskleri en aza indirmek için fonun yalnızca yeterince büyük işlem hacmine sahip kripto para birimlerine (Bitcoin, Ethereum vb.) izin vereceği duyuruldu. Ayrıca, yatırımların yalnızca FATF’nin (Finansal Eylem Görev Gücü) yetki alanında bulunan ve bu nedenle kara para aklamayla mücadele düzenlemelerine uygun bir ülkede bulunan platformlar üzerinden yapılmasına izin verilecek.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *