«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. İspanya’da bir milletvekili, kripto para madencilerini ülkeye çekmek istiyor

İspanya’da bir milletvekili, kripto para madencilerini ülkeye çekmek istiyor

UNE CROISSANCE DE 2,7% EN ESPAGNE AU 1ER TRIMESTRE

İspanyol Milletvekili Maria Muñoz, Kazakistan’daki madencileri ülkeye çekmek için çalışmalar yapmak istediğini belirtti.

Muñoz, Kazakistan’da yaşanan olaylar neticesinde, İspanya’nın madencilik bayrağını devralmasıyla ilgili durumu öne süren bir öneriyi hükümete sundu.

İspanya, Kazakistan’daki olaylardan faydalanabilir mi?

Kazakistan’da akaryakıt zamları sonrasında ülkede protestolar başlamıştı. Bu durumla birlikte ülke yönetimi internet erişimini askıya aldı ve madencilerin faaliyetleri de sekteye uğradı. Bu olay neticesinde Bitcoin hash oranı %12 civarında düşüş gördü.

Muñoz’a göre yaşanan bu olaylar, İspanya için iyi olabilir. Milletvekilinin beklentisine göre İspanyol hükümeti bu gelişmeleri değerlendirirse ülkenin kripto para madencilik zemini hazırlanabilir.

Muñoz, kripto paralara yakın bir isim

Uzun bir süredir sektöre ilgi gösteren milletvekili, İspanya’daki düzenleme adımlarını yakından takip ediyor. Bu arada Muñoz, geçtiğimiz Ekim ayında kripto para yatırımcılarını ve girişimcilerini ülkeye kazandırmak, dolandırıcılık faaliyetlerini engellemek ve daha net bir çerçeve oluşturmak adına bir yasa teklifinde bulunmuştu.

Yerel basın ile paylaşılan yasa teklifi, İspanya’da kripto para birimlerini düzenleyebilecek somut bir kurumun var olmadığını gözler önüne sermişti.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *