«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. İran: Yasal Bitcoin (BTC) Madenciliği Eylül Sonunda Başlayacak

İran: Yasal Bitcoin (BTC) Madenciliği Eylül Sonunda Başlayacak

hoskinson-2

İran hükümeti, yetkili kripto varlık madencilerinin çalışmalarına 22 Eylül’den itibaren devam etmelerini sağlayacağını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İran’ın Elektrik Üretim, Dağıtım ve İletim Şirketi Tavanir, kripto varlık madenciliğinin askıya alınmasının 22 Eylül’de kaldırılacağını açıkladı. Ülkenin yetkilileri, yaz sonuna kadar enerji tüketiminde bir düşüş görmeyi umarak bir süreliğine yasakladıkları dijital varlık madencilerinin faaliyetlerini yasal olarak yeniden başlatmalarına izin verecek.

İran’ın Enerji Üretim, Dağıtım ve İletim Şirketi’ne atıfta bulunan yakın tarihli bir rapor, ülkenin kripto varlık madenciliği konusundaki geçici yasağını kaldıracağını söyledi. Yani 22 Eylül’den sonra sahadaki her yasal şirket faaliyetlerine devam edebilecek.

Mayıs ayında İran hükümeti katı kısıtlamalar getirmişti. Yetkililer, elektrik şebekesinin büyük baskı altında olduğunu ve sürdürülebilirliğinin risk altında olduğunu iddia etti. Kripto varlık madenciliğini suçladılar ve 22 Eylül’e kadar tüm madencilik girişimlerini tamamen rafa kaldırdılar.

Tavanir’in sözcüsü Mostafa Rajabi Mashhadi, yüksek güç tüketimi olan ayların neredeyse bittiğini bildirdi. Bununla birlikte, sonbaharın başlangıcından itibaren daha düşük sıcaklıkların, yasal sanal varlık madenciliğini tekrar mümkün kılacağını söyledi.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *