«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Kripto Para Faaliyetlerinin Yasallaştırılması İçin Çağrıda Bulundu

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Kripto Para Faaliyetlerinin Yasallaştırılması İçin Çağrıda Bulundu

kripto-tfuel

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, kripto para faaliyetlerinin yasallaştırılması ve yatırımcının sermayesinin korunması için gerekli adımların atılması gerektiğini söyleyerek çağrıda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

AA’da yer alan habere göre Hükümet Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Ruhani, dijital para ve kripto para alanıyla ilgili faaliyetlerde ulusal çıkarların korunması ve desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Ruhani, kripto para alım satımıyla ilgili riskleri vurguladı ve yatırımların profesyonel bir biçimde yapılması gerektiğini. söyledi:

“Kripto para faaliyetlerini yasallaştırmak ve bu alanda halkın sermayesini korumak için ilgili bakanlıklar tarafından bir an önce çözüm yolları bulunmalı, gerekli yasa ve talimatların ortaya konulması ve tebliğ edilmesi gerekmektedir.”

Madenciliğin Duraklatılması 22 Eylül’de Son Bulacak

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, kripto para madenciliğinin duraklatılmasının 22 Eylül’de sona ereceğini söyledi. Daha önce bildirdiğimiz üzere elektrik kesintileri nedeniyle tasarruf yapma bilinciyle madencilik faaliyetleri 26 Mayıs’ta durdurulmuştu.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *