«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. İngiltere Merkez Bankası, Kripto Regülasyonlarının Sıkılaştırılması Çağrısında Bulundu

İngiltere Merkez Bankası, Kripto Regülasyonlarının Sıkılaştırılması Çağrısında Bulundu

ripple-musterisi-yeni-hizmetini-tanitirken-balinalar-230-milyon-xrp-tasidi

İngiltere Merkez Bankası (Bank of England) yapyığı açıklamada, hızlı bir biçimde hareket eden piyasayla mücadele edebilmek için kripto varlıkları içine alan regülasyonların hem İngiltere içinde hem de küresel olarak artırılması gerektiğini ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BoE’nin hazırlamış olduğu finansal istikrar raporu ve Finansal Politika Komitesi toplantı tutanaklarında, “riskleri yöneteceğini, sürdürülebilir yeniliği teşvik edeceğini ve finansal sistemde daha geniş bir biçimde güvenliği ve bütünlüğü koruyacağını” söyledi.

Banka, inovasyonun yararlarını kabul ederken, bu inovasyonun yalnızca “etkili kamu politikaları çerçeveleriyle” birlikte sürdürülebilir olabileceğini ifade etti.

Finansal Politika Komitesi ayrıca, Birleşik Krallık Hazinesinin bu yılın başlarında ortaya koyduğu, stablecoin’ler ile ilgili düzenleme önerisini memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

Finansal İstikrar Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, Kasım ayında kripto varlıkların İngiltere’nin finansal sistemini potansiyel olarak istikrarsızlaştırabileceğini iddia etmişti.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *