«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. IMF, Yayınladığı Finansal İstikrar Raporunda Kripto Varlıklardan Söz Etti

IMF, Yayınladığı Finansal İstikrar Raporunda Kripto Varlıklardan Söz Etti

tokat

Uluslararası Para Fonu (IMF) Finansal İstikrar Kurulu, kripto para birimlerinin artan şekilde benimsenmesinin, küresel ekonomiye yönelik riskleri arttırabileceğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

IMF, yayınladığı Küresel Finansal İstikrar Raporunda, gelişmekte olan ekonomilerde kripto varlıkların ve stablecoin’lerin benimsenmesinin ülkelerin makroekonomik ve finansal istikrarına meydan okuyabileceğini belirtti. IMF, risklerin şu anda kontrol altında olduğunu söylese de, düzenleyicileri kripto varlıkları izlemeye ve kontrol altında tutmaya çağırdı.

IMF, raporunda, kripto alanının büyümeye devam ettikçe ortaya stablecoin ve DeFi gibi “yeni risk kaynaklarının” ortaya çıktığını ifade etti. Ayrıca hacker faaliyetleri, tokenların ihracı ve dağıtımı konusundaki şeffaflık eksikliği ve volatilite dönemlerine operasyonların kesilmesi gibi risk noktalarını da belirledi.

“Şu ana kadar bu tür risklerden kaynaklanan kayıplar, küresel ve finansal istikrar üzerinde önemli bir etki yaratmadı. Ancak kripto varlıklar genişlemeye devam ettikçe, bu tip risklerin makro kritikliğinin artması muhtemeldir”

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *