«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. IMF, Hükümetlerin Ortak Bir Kripto Politikası Olması Gerektiğini Savunuyor

IMF, Hükümetlerin Ortak Bir Kripto Politikası Olması Gerektiğini Savunuyor

photo_2021-12-12-11.25.29

Uluslararası Para Fonu (IMF), bu hafta yapmış olduğu bildirimde, “kapsamlı, tutarlı ve koordineli” bir küresel kripto politikası çağrısı yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

IMF yetkilileri Tobias Adrian, Dong He ve Aditya Narain, dijital varlıkların bu denli büyüdüğü bir ortamda, küresel bir kripto politikasını savunuyor:

“Kripto sektöründeki riskler, kripto varlıklarından, bunlarla ilişkili olan ekosistemden ve bunlarla ilgili işlemlerden finansal sisteme yönelik riskleri tam olarak ele alırken, faydalı olabilecek kripto uygulamaları için etkinleştirici bir ortam sağlarken, kapsamlı bir uluslararası standartlara sahip olmamızın gerekliliği ortaya çıkıyor.

Teknolojik, yasal, düzenleyici ve denetleme zorluklarının üstesinden gelirken sınır ötesi işbirliğine acil bir ihtiyaç var. Kripto için kapsamlı, tutarlı ve koordineli bir düzenleyici yaklaşım oluşturmak oldukça göz korkutucu bir iş. Ancak buna hemen şimdi başlarsak, teknolojik yeniliklerin getirdiği faydalardan yararlanırken, finansal istikrarı da koruyabiliriz”

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde de daha önce kripto konusunda koordineli bir çalışma gerektiğinin altını çizmişti.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *