«
  1. Anasayfa
  2. Finans
  3. Hazine ve Maliye Bakanı, Binance CEO’su ile Görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı, Binance CEO’su ile Görüştü

Hazine-ve-Maliye-Bakani-Binance-CEOsu-ile-Görüştü

Kripto para düzenleme çalışmaları küresel olarak devam ederken Türkiye’de de önemli adımlar atılmaya devam ediyor. Son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, resmi Twitter hesabı üzerinden kripto para borsası Binance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao ile görüştüğünü açıkladı.

Resim

Hazine ve Maliye Bakanı, Binance CEO’su ile Kripto ve Blokzinciri Konuştu

Kripto para düzenlemeleri birçok ülkenin düzenleyicilerinin ana odak noktası olmuş durumda. Bu noktada Türkiye’de de önemli çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Ancak henüz resmi bir ortak paydaya varılabilmiş değil. Bu noktada düzenleyiciler uzmanlar ile görüşmelerini sürdürürken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati‘nin Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ile görüştü.

Changpeng Zhao ile videokonferans aracılığıyla bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyen Bakan Nebati, Blokzincir ekosistemi, kripto varlıklar konularında değerlendirmeler yaptıklarını belirtti.

Binance Türkiye kısa bir süre önce Türkiye’deki düzenlemeler için önerilerini paylaşmıştı. Bu düzenleme önerileri arasında düzenlemelerin yeniliklerin önünü kapatmaması ve yasakçı bir düzenlemenin hem ülke hem de yatırımcının gelişiminin önünü keseceği belirtilmişti.

 

cem boz Hakkında