«
  1. Anasayfa
  2. Coin Rehberi
  3. Harmony, Horizon Saldırı Sonrası Yeni Token Basacak  

Harmony, Horizon Saldırı Sonrası Yeni Token Basacak  

Harmony-Horizon-Saldiri-Sonrasi-Yeni-Token-Basacak-1138x640

Harmony, Horizon köprüsünde kaybedilen 100 milyon doları telafi etmek için hazine fonlarını kullanmama kararı aldı. Proje uğradığı saldırı sonrası bir süredir geliştirici ekibi ile zararı karşılamanın yollarını arıyordu. Son olarak proje geliştiricileri, projenin kayıplarını karşılamak için ONE token’ı basmaya karar verdi.

Harmony, Horizon Saldırısındaki Zararı Kapatmak için ONE Basacak

Kısa bir süre önce Harmony geliştiricileri protokolün yönetim forumunda yayınlanan bir teklifte, “Horizon köprüsü, yaklaşık 65.000 cüzdan ve 14 farklı varlık türünde 99.340.030,00 dolar değerinde dijital varlığın kaybına neden oldu” dedi. Harmony ekibi, etkilenen cüzdanlara zarar veren ekosistemin genel gücü için proje için uygulanabilir ve en uygun şekilde hafifletilmesinin önemli olduğunu düşünüyor.

Bu noktada geliştiriciler iki seçenek sundu. İlki, üç yıllık bir süre boyunca ayda 138 milyon token’a eşit olan 4.97 milyar ONE‘ın basımı ile tahmini yüzde 100’ünü geri ödeme teklif ediyor. İkincisi, tahmini yüzde 50’lik bir geri ödeme teklif ediyor. Bu, aynı dönemde aylık 2.48 milyar ONE veya 69 milyon token basımı anlamına geliyor.

 

cem boz Hakkında